Inspirace

Minimalistická garsonka poskytuje mladému páru skvostné bydlení

Od   | 

Má pouhých 20 m2. A přesto se v ní dá pohodlně žít. Rekonstrukce této garsonky byla velkým úkolem pro mladé polské designery, kteří se s ním, podle nás, vypořádali na výbornou! Pojďte se podívat, jak se i z takto malého bytu dá vytvořit svěží a kompaktní bydlení.

Už při vstupu do zádveří vás uvítá příjemné prostředí orámované masívním dřevem. Jelikož se v takto malém bytě dennodenně svádí boj o každý centimetr, bylo zapotřebí vymyslet takový úložný prostor, do kterého se vejdou všechny věci, od oblečení až po vysavač. Výsledkem je vestavná skříň, která nezasahuje do prostoru obytné místnosti a díky svému jednoduchému provedení s bezúchytovým systémem naprosto vystihuje minimalistický ráz bytu.

Když popojdete kousek dál, rozprostře se před vámi světlý, moderně zařízený pokoj, do kterého se muselo poskládat všechno ostatní.

Majitelé zdědili byt po babičce, proto si přáli, aby tu po ní zůstala nějaká vzpomínka. Tu ztělesňuje stylové, renovované křeslo, které už nebylo těžké doplnit dalšími kousky retro nábytku a nenápadnou tapetou připomínající staré časy. Aby prostor nepůsobil příliš fádně, ozdobili designeři stěny výrazným plakátem nebo světelným nápisem, které upoutají pozornost na první dobrou.

Kuchyň je zařízená velmi jednoduše a úsporně, ale pro potřeby dvou lidí naprosto dostačuje. Její bílé provedení ve vysokém lesku celou místnost zesvětluje a opticky zvětšuje. Navíc se nad ní po celé šířce bytu rozprostírá chytře řešený úložný prostor, kterým majitelé jistě nepohrdnou.

Garsonka má tu výhodu, že okna a balkonové dveře vyplňují téměř celou jednu stěnu, takže kromě světlého nábytku ji přirozeně zesvětluje i denní světlo. Přírodní odstíny dřeva jsou dobrou volbou pro zjemnění dojmu z chladné bílé barvy.

Říkáte si, že vám tu chybí postel? Asi nemusíte hádat dvakrát. Ta je samozřejmě ukrytá v sestavě nábytku a vyklápí se jen tehdy, kdy je potřeba, takže během dne je tu pro pohyb dvou osob místa ažaž. Ani koutek mezi postelí a oknem nezůstal prázdný. Vměstnal se sem malý pracovní stolek s jednoduchou policí na knížky a jiné drobnosti.

Koupelna má oproti bytu úplně jiný ráz. Designeři určitě neriskovali, ale jako profesionálové moc dobře věděli, že si mohou dovolit odvážnější vzory, kterými ozdobili podlahu a stěnu sprchového koutu. Výsledek doslova omráčí každého, kdo sem jen nahlédne.

Protože je koupelna ve tvaru úzké nudle, umístili nad umyvadlo několik zrcadel, do stropu pár kvalitních bodovek a nechali optiku dělat svou práci. A aby byl dojem z celého bytu kompaktní, nechali dveře s přilehlou stěnou v dřevěném provedení, které už znáte z předsíně a obytné místnosti.

Zdroj: Home Designing

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login