Návštěvy bytů

Milánský byt plný tropických květin

Od   | 

Jediný pohled do tohoto bytu prozradí, že hlavní roli v něm hraje elegance, čistota a spousta tropických rostlin. Sami jistě uznáte, že renovace milánského apartmá se italskému designerskému studiu povedla na jedničku.

Místo obrazů použili majitelé dekoraci z živých květin

Místo obrazů použili majitelé dekoraci z živých květin.

Úkolem designerů bylo vytvořit flexibilní a svěží prostor, který bude v dokonalé symbióze s nespočtem tropických rostlin, které jsou velkou vášní majitelů. Jako dominantní barvu celého bytu proto zvolili bílou, na jejímž pozadí vyniknou nejen zelené rostliny, ale i nábytek a doplňky. Pozornost každého návštěvníka bezesporu upoutá netradičně řešený obývák, který je umístěný do betonové kostky.

Klasická jídelní židle od firmy Vitra do takto pojatého bytu patří

Klasická jídelní židle od firmy Vitra do takto pojatého bytu patří.

Stěny obýváku tak vytyčují okolní prostor, ve kterém se z jedné strany rozprostírá kuchyň a velká jídelna, opačnou stranu pak obklopuje chodba, která nás zavede do koupelny a přilehlých pokojů. Nábytek a doplňky jsou jednoduchou kombinací barev i materiálů, které dodávají celému bytu svůj osobitý styl. Příjemným kontrastem k převládající bílé barvě je tmavě hnědá podlaha, která na každém kroku přirozeně doplňuje tropické společníky.

Na přání majitelů chybí v kuchyni horní skříňky

Na přání majitelů chybí v kuchyni horní skříňky.

Jednoduše, ale moderně zařízenou koupelnu můžeme pozorovat už z chodby, kde se rozevírají nevšední dveře, kterými prostupuje do místností z obou stran světlo důležité hlavně pro rostliny. Moderní vzhled dostává koupelna díky tmavě šedému obkladu, který s bílým nábytkem perfektně ladí a zároveň se hodí i k přírodnímu odstínu podlahy. Velké zrcadlo nad umyvadlem místnost ještě více prosvětluje a zároveň opticky zvětšuje. Že mají majitelé velkou zálibu v pěstování rostlin, dokazuje i jejich přítomnost v koupelně. Společně s proskleným sprchovým koutem a dřevěnou podlahou vytváří celá místnost neobyčejný dojem. Horká sprcha je tu určitě velký zážitek, při kterém každý dokonale relaxuje.

Bujná vegetace nechybí ani v koupelně

Bujná vegetace nechybí ani v koupelně.

Kuchyň je zařízená velmi jednoduše, ale prakticky a každý kuchař v ní najde všechno, co ke svému kulinářskému umění potřebuje. Ani tady není nouze o tropické rostliny, které dodávají celému prostoru velmi živou atmosféru. Pokud bychom nahlédli do ložnice, nic zásadního by nás nepřekvapilo, ale elegance a jednoduchost, které jsou typické pro tento byt, by okouzlila každého. A co vy, okouzlila i vás návštěva tohoto italského apartmá?

Byt je bezbariérový a na podlaze je použit jeden typ krytiny.

Byt je bezbariérový a na podlaze je použit jeden typ krytiny.

Exotické květiny jsou vášní majitelů. Oživují celý jejich domov.

Exotické květiny jsou vášní majitelů. Oživují celý jejich domov.

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login