Návštěvy bytů

Mezonetový byt ve venkovském stylu láká k odpočinku

Od   | 

Majitelé se přestěhovali z venkova do města, a protože si chtěli kousek původního domova přenést do nového bytu, vykouzlili z běžného, 62 metrů čtverečních velkého mezonetového bytu, půvabný byt s venkovským nádechem. A jak toho docílili? Stačilo zkombinovat prvky. jako jsou cihly, tématické tapety, trámy, dřevěné podlahy a starý nábytek. Ostatně přesvědčte se sami.

Obě podlaží bytu, které se rozkládají na celkové výměře 62 metrů čtverečních, jsou plné útulných a venkovských detailů, které společně dohromady vytvořily jedinečný a zajímavý domov pro majitele, kteří na venkově vyrostli. V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyně a koupelna. V horním patře se rozkládá vedle ložnice, také malá útulná pracovna. Díky vysokým stropům v obývacím pokoji v přízemí si majitelé mohli dovolit strop zkrášlit dřevěnými trámy, které bytu dodaly úplně jiný rozměr. 

Žádné moderní vybavení, ale pouze venkovský styl.

Už při vstupu do předsíně je každému jasné, že v tomto domě rozhodně nebydlí lidé, kteří mají rádi městský styl, ale lidé, co si potrpí na venkov a přírodu. Světlá podlaha, šedé zdi a dřevěný nábytek na první pohled hlásí, že majitelé preferují Provence styl, čemuž odpovídají i doplňky. Například hned v předsíni návštěvníka vítá nástěnné světlo světlo připomínající “kočičky”.

V obývacím pokoji majitelé zvolili dřevěné trámy, které mohli instalovat díky vysokému stropu. Stěny ponechali čistě bílé, ale stěnu za stylovou červenou pohovkou vytapetovali venkovským květinovým vzorem. Díky bílým zdem působí byt světle a vzdušně, a aby bílá nevyvolávala pocit sterility, umístili majitelé na zdi několik obrazů. V obývacím pokoji byl vytvořen i koutek pro jídelní stůl, který je ve světlém dřevě s oprýskanými židlemi, které venkovský styl skvěle podtrhují. 

Důležité je dát si pozor na kombinaci barev a vzorů, aby se místo venkovského stylu nedocílilo pouze dojmu chaosu.

Z obývacího pokoje vedou schody do prvního patra bytu, a protože pod schody bylo dostatek prázdného místa, proměnili ho majitelé v malý čtecí koutek. Stačilo umístit stylové pohodlné křeslo, malou knihovnu a dostatek osvětlení.

Vytvoření čtecího koutku pod schody byl naprosto dokonalý nápad.

Při vstupu do prvního patra se ocitnete v otevřeném prostoru, který je rozdělený, čímž tu vznikly dvě místnosti – malá pracovna a nevelká ložnice. Přes celé hořejší patro opět vedou dřevěné trámy, podkroví je vymalováno bíle a jedna ze stěn je obložena červenými cihlami, které jsou typickým prvkem venkovského stylu. Podlaha je z dřevěných parket a příčka, která rozděluje prostor, je tématicky vytapetována. Pracovní koutek tvoří jen malý, starodávný stolek se židlí, polička s dekoracemi a malý odkládací prostor. 

Příčka, která z půlky odděluje jednu místnost, byla skvělým řešením. Díky ní se vytvořila oddělená pracovní část a ložnice.

Oddělená ložnice je díky přítomnosti střešního okna plná denního světla a je vybavena velkou manželskou postelí. Kvůli šikmým stěnám nebylo možné místnost vybavit standardním nábytkem, a tak zde pod okny majitelé znovu použili trámy. Tentokrát slouží jako malé, zato potřebné police. K modrní posteli zvolili původní noční stolky, čímž docílili příjemného kontrastu. 

Díky střešnímu oknu je místnost dostatečně prosvětlená a i přes cihlové obklady působí provzdušněně.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login