Inspirace

Mátově šedá u vás doma? Rozhodně ano. Dobře se kombinuje, rozzáří interiér a navrací k přírodě

Od   | 

Mátově šedá barva je něžná a jemná. V interiéru ji můžete použít v podstatě kdekoliv, na zeď jako výmalbu, na tapetě, nábytku i doplňcích. Dokáže rozbít strohý interiér a oživit každý kout. Směle do ní.

V kombinaci s různými barvami působí rozdílným dojmem. Jednou připomíná retro a podruhé se zase hodí pro skandinávský styl. Letos je navíc jednou z barev roku, takže spolu s ní si domů přinesete i aktuální trendy. Dejte svému domovu lidský dotek s odstíny zelené, modré a šedé.

Vhodná je do interiérů situovaných na jih. Zdroj: Pinterest

Osvěžující a uklidňující

Mátově šedá působí uklidňujícím a příjemným dojmem. Možná právě proto je v českých domácnostech tak oblíbená a stále více vytlačuje oranžovou nebo červenou, které se řadí spíše k agresivnějším barvám.

Tip na osvětlení, jehož vedení nemusíte zasekávat do stropu ani do stěn

Dodejte život každému koutu

Velkou výhodou této barvy a jejích různých odstínů je schopnost dodat prostoru svěžest a oživit i strohý pracovní kout. Do ložnice či koupelny zase přinese nádech čerstvého vzduchu. Bát se jí nemusíte ani v jídelně nebo v obývacím pokoji. Zde samozřejmě s mírou. Když ji využijete na nábytku, zdi vynechte. Pokud chcete nábytek v jiné barvě, můžete vymalovat zeď, ideálně jen jednu stěnu, aby barva dobře vynikla, ale nebylo ji až příliš. A pokud si netroufáte na tak velký rozsah, stačí i pár doplňků nebo textilií, které oživí interiér.

Zkombinujte i stínítka světel. Zdroj: Pinterest

Může být moderní i retro

Mátové odstíny umí váš interiér posunout tam, kam vy chcete. Ve spojení se žlutou může klidně připomínat stále oblíbenější retro styl. Výborně se kombinuje s tlumenými i zářivými barvami a dodá místnosti správný šmrnc.

Vytváří jemnou, půvabnou atmosféru. Zdroj: Pinterest

Vyberte si pro sebe tu pravou paletu barev

S barvou roku bylo vytvořeno i několik barevných palet, aby si mohl vybrat skutečně každý. Můžete kombinovat odstíny podle své nálady, vkusu a citu.

Zdroj: Pinterest

Pečující paleta

Kombinuje světlé dřevo a semiš, stříbrnou, zlatou, měděnou a jemný nádech perleti – dodají domovu trochu vzácnosti. Přidejte k takové kombinaci ještě maličko sametu a vlny, které s sebou přinesou příjemné teplo. Nezapomeňte interiér ozdobit rostlinami, abyste posílili pocit pohody.

Zdroj: Pinterest

Přemýšlivá paleta

Obdivuje minimalismus a je složena z čistých a jednoduchých tónů bílé, světle modré, hnědé, béžové, ale ani černá se neztratí. Dotváří klidnou atmosféru. Celý vzhled ideálně doplní čisté linie přírodního dřeva. Nechybí kožešiny, plátno a leštěný beton. V tomto prostoru se budou cítit výborně lidé, kteří mají rádi svůj klid, jednoduchost a moderní vzhled.

Zdroj: Pinterest

Hravá paleta

Hodí se pro všechny, kdo si rádi hrají se svým interiérem, chtějí potěšit své smysly a prožívají vše naplno. Asi nebude žádným překvapením, že zde hrají prim hlavně zářivé a jasné barvy modré, oranžové, žluté, hnědé nebo třeba tyrkysové. Zkombinujte jemné a syté barvy s nějakým geometrickým tvarem a výraznou texturou. Na vaše smysly zapůsobí opravdu výrazně. Dejte k sobě plast, kov a texturu. Váš interiér bude rázem vypadat maximálně moderně.

Zdroj: Pinterest

Tvořivá paleta

Kombinuje tmavší odstíny modré, hnědé, zelené, fialové, šedé a okrové. Inspiraci čerpala v barvách teplého podzimního dne. Přináší výrazné tóny, které vypadají skvěle spolu se dřevem, kůží a keramikou. Když přidáte ještě pár malovaných květináčů, zajímavých obrazů nebo ručně pletených věcí, získáte dokonalý prostor s domácí atmosférou.

Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Podívejte se na vydařenou realizaci koupelny

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login