Návštěvy bytů

Malý byt vsadil na barevné i tvarové kontrasty

Od   | 

V malém bytě s nádhernou rohovou terasou dominují poctivé, robustní materiály, doteky exotiky a zajímavé, designové předměty. Tak račte dále!

Jaký pocit na vás dýchne z tohoto bytu? Jako první jsou to barevné, materiálové i tvarové kontrasty. Obývací pokoj je rozdělen na světlejší a tmavší část. Ve světlejší najdeme luxusní, krémovo-šedý gauč, který opticky přechází ve světlý kusový koberec. Tmavší část naopak definuje černohnědá – na rámu obrazu se slonem, na policovém kusu nábytku a v o něco světlejší variantě i na stole. Pod touto jídelní částí najdeme krásnou dřevěnou podlahu.

Nábytek záměrně neladí

Za pozornost stojí znatelně různorodý nábytek – zde přichází ke slovu již zmíněný kontrast tvarový a barevný. Židle a štokrlata tvoří nesourodý, a přesto svěží, útulný a designový celek. Veselé barvy a vzory najdeme i na polštářích na sedací soupravě. V ložnici jsou pak přidány další veselé barvy, jako zelená nebo tlumeně růžová. Byt doplňují skleněné i jiné dekorace, knihy a suvenýry z cest.

Ve světlejší části obýváku jsou umístěny i úložné skříňky, které slouží zároveň i jako police a televizní stolek. Zdroj: Studio Boscardin Corsi

Na terase najdeme bujarou zeleň

Úzký obývací pokoj je ukončen velkým, proskleným oknem, zakrytým šedými závěsy, až na zem. Ty velmi efektivně zabraňují vstupu slunečních paprsků v případě, že je jich už přespříliš, a zajišťují stoprocentní soukromí. Pokoj přechází v krásný, poměrně prostorný balkon s posezením, kde najdeme bujarou rostlinnou výzdobu.

Ložnice pro dámu

Na poslední fotografii dole můžeme velmi zběžně nahlédnout do střeženého soukromí ložnice tohoto malého bytu. Z toho mála, co vidíme, lze ovšem usuzovat, že i ložnice je vyvedena hravě, v barevných kontrastech růžové s tóny zelené na designově velmi podařených nočních stolcích. Postel s černým přehozem dodává hloubku světlým tónům, v ložnici vyvedeným. Policový díl nábytku je multifunkční, slouží nejen jako knihovna a místo pro designové suvenýry, ale i jako místo pro kabelku či obzvláště ceněný pár střevíčků. Podlaha je jednotícím prvkem bytu, je v obýváku i ložnici stejná.

Starorůžová a zelená k sobě dobře ladí. Zdroj: Studio Boscardin Corsi

Fotogalerie:

Dopřejte si sálavé teplo


You must be logged in to post a comment Login