Návštěvy bytů

Malý byt plný kreativních nápadů: Žádná nuda, zato originalita, která navíc nestála majlant

Od   | 

Malý byt určený pro mladého muže, který rád přijímá návštěvy a pořádá večírky, vypadá na první pohled velmi moderně. Protože je to jeho první byt, neměl příliš velký rozpočet a architektonické studio si muselo s omezenými financemi poradit. Největší výzvou v tomto projektu byla snaha o kreativní design a detaily, které nezatíží klientovo peněženku příliš. A jak je patrné, není vždy nutné utrácet hodně peněz, aby byl výsledek perfektní.

Mladý majitel má rád návštěvy a často pořádá večírky. Žádný div, že nemohl chybět stylový bar. Zdroj: Zalc Arquitetura

Funkční a moderní byt plný jednoduchý tvarů a výborně kombinovaných barev zaujme lavičkami a výklenky. Použitím páleného cementu na podlaze, cihel na zdi, neonového nápisu a hodin připomínajících vlakové nádraží dosáhli designéři příjemného průmyslového stylu. Výrazným prvkem celého bytu je sytá žlutá barva. Ta nás provází každou místností, ale rozhodně nikterak nenarušuje prostor a nepůsobí rušivě. Dřevěné prvky spolu s lakovanými černými skříňkami vytváří elegantní kontrast lahodící oku. 

V celém bytě je použita stejná podlaha. Prostor díky tomu získal jednolitý vzhled. Zdroj: Zalc Arquitetura

Při zařizování bytu bylo důležitým faktorem splynutí všech jeho částí. V celém bytě je použitá stejná podlaha, což znamená, že není nikde žádné přesně ohraničené prostředí. Tak se zajímavě prolíná kuchyně, bar, obývací pokoj a jídelna na terase. Celou délku hlavní stěny zabírá cihlová zeď, která navazuje na terasu. Je to velmi zajímavé řešení, kde není vymezeno, kde terasa přesně začíná. Dostatek světla zajišťuje osvětlení vedené po celém stropě s jednotlivými světelnými body. Nechybí zeleň zjemňující trochu strohý prostor, barevný kusový koberec a oblíbené sošky umístěné ve výklenkové knihovně vítající návštěvníky. Prosklená terasa poskytuje krásný výhled. Centrem celého projektu je dozajista bar s neonovým nápisem pro zvýraznění. Na počátku dvacátého století se používal v barech a restauracích ve velkém, dnes už se objevuje většinou jako dekorace v domácnostech.

Dopřejte si originální svítidla

Celý byt je od vchodu propojený prostřednictvím řady příborníků a lavic, které fungují jako skříňka pod televizí, jako pohodlná lavice i jídelní stůl se skleněnými židlemi a výhledem skrze velké prosklené plochy. Záchod vypadá, jako když plave a je připevněn pouze k boční stěně. K tomu byla nutná zabudovaná kovová konstrukce v boční stěně. Od ní vedou různé hydraulické body. Podobně je umístěné také zrcadlo, u kterého se nachází černá železná konstrukce tvořící věšák na ručníky. Mezi ložnicí a obývacím pokojem je další sada výklenků ukrývajících zadní část pohovky. Jde o takový vizuální předěl, který opticky odděluje spací část. Na sedací soupravě nechybí pestrá škála pohodlných polštářů sloužících jako dekorace i místo nabízející mnoho pohodlí.

Jídelní kout vedle sedací soupravy poskytuje mnoho prostoru a zároveň výborný výhled. Zdroj: Zalc Arquitetura

Ložnici vévodí prostorné lůžko s dřevěným čelem, na kterém se nachází fotografie žlutých dveří, které mají demonstrovat právě tuto místnost, jež nemá dveře a je integrovaná do obývacího pokoje. Postel je umístěná tak, aby se z ní mohl majitel pohodlně dívat na televizi. Přes jednu stěnu vede velká šatní skříň s prosklenými dveřmi z jedné strany a žlutými z té druhé. Posuvné dveře připomínají po zavření spíše panel. Nechybí okno zajišťující dostatek denního světla, i když toho je v celém bytě dostatek, a několik polštářů v  decentních barvách. 

Barevné polštáře lákají k posezení a zároveň rozbíjí trochu strohý vzhled. Zdroj: Zalc Arquitetura

Kuchyně byla vytvořena na míru truhlářem v tmavých barvách. Jindy by asi působila poměrně smutně, ale díky žlutým symetrickým prvkům, které na černém pozadí výrazně vynikají, je velmi příjemná a vysoce moderní. Tento vzhled zvolili architekti především proto, že chtěli rozbít klasické konvence a vytvořit něco neobvyklého. Přesto, že je kuchyňská linka poměrně malá, nechybí v ní žádné moderní spotřebiče včetně např. vestavěné trouby a plynové desky. Působivý je dřez s elegantní baterií. Celkový vzhled dokresluje černý obklad mezi skříňkami. 

Černá barva je zjemněna žlutými asymetrickými prvky. Zdroj: Zalc Arquitetura

Fotogalerie:

 

Výkonný kotel vhodný i do malého bytu


You must be logged in to post a comment Login