Návštěvy bytů

Malý byt se dvěma obývacími pokoji? I to je možné!

Od   | 

Byt patří manželům ve středním věku, které často navštěvují děti, jež bydlí dost daleko.  A jelikož u rodičů během návštěvy stráví obvykle celý víkend, chtěli majitelé doma vytvořit dva obývací pokoje, aby měli soukromí jak děti na návštěvě, tak i rodiče.  

Dlouhý a poměrně úzký byt se rozkládá na ploše 65 m² a disponuje vstupní halou, kuchyní spojenou s jídelnou a malým obývacím pokojem, koupelnou, dále hlavním obývacím pokojem a ložnicí. Interiéru dominují pastelové barvy jako je modrá, zelená, béžová a bílá barva v kombinaci s dřevěným dekorem. Obytná plocha má navíc velké množství úložných prostorů, které jsou řešeny velmi elegantně a šikovně. 

Bílá dominující barva v kombinaci s hnědou a pastelově zelenou působí elegantně a moderně. Byt tak získal nádech Provence stylu.

Z haly, která díky světle hnědým zdem a elegantnímu vybavení působí čistě a vzdušně, se volně přesuneme do kuchyně spojené s jídelnou a malým obývacím koutem. Celé místnosti dominuje bílá, béžová a pastelově modrá a zelená barva. Vzhledem k tomu, že tu je velké okno s dostatečným denním světlem, je místnost opticky větší a působí světle a decentně. Díky pastelově zelené kuchyni v kombinaci s bílou barvou i bílým nábytkem má nádech stylu Provence. 

Malý obývací pokoj spolu s kuchyní a jídelnou disponuje velkým oknem, které je místo žaluzií vybaveno stahovací roletou, opět v krémové barvě, s pastelovým nádechem.

Za kuchyňskou linkou byl vytvořen malý obývací pokoj, který byl vybaven pouze dvoumístnou pohovkou, malým konferenčním stolkem, televizí a pár poličkami. Pro návštěvu, která v tomto bytě stráví noc, či pro samotné majitele, kteří se večer z kuchyně přesunou rovnou sem, takto zařízený pokoj zcela postačí. 

Na první pohled by se mohlo zdát, že modrá a bílá barva bude působit studeně, ale díky dřevěným doplňkům i obložení na zdi místnosti dostává naprosto jiný rozměr.

Z kuchyně vedou dveře přímo do hlavního obývacího pokoje, který je o poznání větší. Modře vymalovaná stěna je skvělým kontrastem k ostatním bílým zdem, a aby místnost nepůsobila sterilně, zvolili majitelé kolem televize světlé, dřevěné obložení. Na okna byly nainstalovány závěsy s moderním vzorem, které jsou rovněž laděny do modré barvy. 

Pohovka do velkého obývacího pokoje byla vybrána v královsky modré barvě s šedými polštáři. Ostatní nábytek jako je konferenční stolek, a knihovna v rohu jsou ze světlého dřeva. Majitelům prázdná modrá stěna přišla nudná, proto ji zaplnili několika černobílými obrazy. I tady je velké okno, takže stačilo vybrat jen stropní světlo a malou lampu do rohu místnosti. 

Obrazy na zdi promění pokoj k nepoznání. Kombinace černobílých obrazů působí moderně a nadčasově.

Ložnice je oproti předchozím místnostem laděna do světle růžové barvy a krémových odstínů. Manželská postel se světle růžovým povlečením doplněná polštáři láká k odpočinku. Zeď je doplněna nízkými bílými skříňkami poskytujícími dostatek úložného prostoru. U okna byl vytvořený koutek pro ženu, kde má velké zrcadlo s kosmetikou. Světle růžové zdi doplňují obrazy s květinami a krémová nástěnná svítidla. Celkově ložnice působí jemně a velmi příjemně.

Bílé komody, světle růžové zdi a krémové doplňky k sobě dokonale ladí.

Koupelna je malá, ale skvěle postačí. Vanu v zadní části místnosti lze skvěle využít i pro sprchování. Vedle vany jsou nad sebou komody, pod které se skvěle vešla pračka. Celá koupelna je obložená béžovými obklady. Pouze na zdi za vanou byly nakombinovány obklady s modrým vzorem tak, aby koupelna působila rozmanitě.

Béžová barva byla “rozbita” několika modrými obklady a modrou skříňkou pod umyvadlem.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login