Návštěvy bytů

V malém bytě vsadili na barvy a výsledek předčil všechna očekávání!

Od   | 

Bydlení by mělo být pestré i oživující, avšak uklidňující. Jak zkombinovat barvy i tvary, abychom docílili takového výsledku? Potřebujete k tomu nejen cit, ale i odvahu. To vše (i něco navíc) měl mladý pár, který se s chutí pustil do zařizování svého prvního domova. A výsledek předčil všechna očekávání!

Je to jejich startovní byt, takže není velký, ale pro pohodlný život ve dvou jim bohatě stačí. Srdcem je polyfunkční místnost s kuchyní, na kterou přes barový pult navazuje obytná část. Protože místnost není velká, zvolili na podlahu světlé dubové parkety, které místnost projasňují. Přestože většina nábytku je bílá, je byt plný barev. Ty jsou sem vneseny pomocí doplňků a rozmanitých detailů.

Pestré obrazy vnášejí do prostoru pozitivní náboj

První čeho si návštěvník všimne je výrazná červená stěna s roztomilým květinovým vzorem. Právě ten rozjasňuje jinak nevýraznou kuchyňskou sestavu, která sice není velká, ale i tak se sem vešel stylový kuchyňský robot. Jak jinak než barevný.

Červená stěna s drobnými kvítky rozveseluje běžnou kuchyni

Kuchyňská pracovní deska je z nerezu, který je použitý rovněž na barovém pultu a z tohoto materiálu mají povrch i kuchyňské spotřebiče. To vnáší do prostoru moderní nádech, který zjemňuje jídelní stolek s židlemi z tmavého dřeva. Nachází se v bezprostřední blízkosti kuchyně a není velký, nejen kvůli rozloze místnosti, ale i proto, že další sezení poskytují barové židle u kuchyňského ostrůvku. 

Přestože není byt velký, je tu dostatek prostoru pro společná setkávání

Ložnice se nachází v samostatné místnosti a patří k plnohodnotným místnostem bytu. Je prostorná a velké okno má půlkruhový tvar, což samo o sobě tvoří dekorativní prvek. Přestože lůžko je moderní, noční stolky i sekretář je v koloniálním stylu a vytvářejí důstojný pocit v této intimní části bytu. Zde jsou doplňky v tlumených tónech, panuje tu proto odpočinková atmosféra. Barvy jsou sem vneseny pouze pomocí koberce a ležérního čalounění lůžka.

Ložnici ponechali majitelé nezastavěnou. Nechtějí tu mít stísněný pocit.

Už od vstupu do bytu je patrné, že majitelé mají rádi barvy a svou oázu soukromí si vyšperkovali do nejmenšího detailu. Hned za vchodovými dveřmi se návštěvník ocitá v úzké chodbě zpestřené barevnými tapetami s jemnými linkami, které opticky navozují pocit vyššího stropu. Nechybí praktické doplňky, vše ale v jednoduchém stylu a minimálních rozměrech, aby věci sloužily, ale nepřekážely.

Do výklenku v chodbě byla navržena na míru prostoru vestavěná skříň

Samostatnou kapitolou při zařizování byla koupelna. Majitelé se rozhodli spojit toaletu s koupelnou a dali přednost vaně před sprchovým koutem. Ta je doplněna o zástěnu a panel s hlavovou i ruční sprchou. V části je vybudovaná vestavěná skříň pro ukládání ručníků a nechybí tu schovaný koš na špinavé prádlo.

Jemná mozaika zvětšuje opticky nevelký koupelnový prostor

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login