Návštěvy bytů

Malý byt s dostatkem místa pro pohodlný život

Od   | 

Byt 2+kk se nachází v původní pražské zástavbě a majitel ho koupil po celkové rekonstrukci. Protože však právě odjížděl za prací na delší dobu do zahraničí, nechtěl se zařizováním zabývat a ke spolupráci přizval architekty. 

Za posuvnými dveřmi se nachází menší komora na uložení objemnějších předmětů

Ti ponechali původní, developerem navrženou dispozici, a začali pracovat na řešení, které poskytne útulný domov bezdětnému páru. Hlavní srdce bytu sestává ze dvou místností opticky oddělených širokým průhledem, zvýrazněným pouze bílým dřevěným obložením. Hned za vstupem, kde je menší botník a v budoucnu přibudou nástěnné věšáky, návštěvník okamžitě pozná, že tento domov patří sportovci a člověku, který má vkus a cit pro detail. Na stěně je totiž držák na kolo, které se automaticky stává ozdobou nevelké předsíně.

Kuchyně na míru poskytuje dostatek úložného prostoru

Odtud návštěvník vstupuje do kuchyně, a přestože místnost není velká, byl tu navržen ostrůvek doplněný vyvýšeným stolem, u kterého se sedí na barových židlích. Kuchyně je navržena v bílém matném provedení z desek Thermopal doplněných šedými kompaktními deskami Fundermax s hliníkovou vložkou, která ve svém detailu vytváří velmi zajímavý efekt. Celkový dojem zútulňuje bílé lícové zdivo, jímž jsou obloženy stěny a na němž jsou pro odlehčení sestavy připevněny pouze dubové police.

Byt je zařízen jen nejnutnějším nábytkem, proto působí odlehčeně

Místnost navazující na kuchyni slouží k relaxaci a odpočinku. Nově zde byly vybudovány posuvné dveře oddělující ložnicovou část od obývací. Tvořeny jsou z několika dílů, a to pevné dubové a skleněné, která zajišťuje přístup denního světla do prostoru bez okna, a bílých posuvných dveří. Postel je navržena na míru, takže bylo možné v záhlaví vybudovat úložný prostor na peřiny a polštáře. Ani v této části nechybí obložení bílým lícovým zdivem opticky spojující obě místnosti.

Část stěny je prosklená, což umožňuje vstup dennímu světlu do prostoru bez okna

Obývací pokoj je zařízen nábytkem ve skandinávském stylu. Jednoduchou sedací soupravu se subtilním podnožím doplňuje stolek, rovněž ve stejném duchu. Architekti zvolili jen nejnutnější prvky, to proto, aby místnost působila odlehčeným, nezastavěným dojmem. Jednoduchá okna dekorují římské rolety v šedém provedení.

Jednoduchý pracovní stůl vyzdvihují pracovní židle s lampou ve skandinávském stylu

Pod oknem zbylo místo i na prostorný psací stůl, který byl podobně jako většina nábytku navržen na míru prostoru. Kombinace dubu a bílého laku navazuje na celkové řešení bytu, kterému odpovídá i tvarově. Stylová pracovní židle a lampa dodávají prostoru neotřelou atmosféru.

Hned u vstupu vítá návštěvníka kolo, které se zároveň stává neotřelou dekorací

 

Fotogalerie:

Návrh interieru: Boq architekti s.r.o., ing. arch. Miroslav Stach, ing. arch. Jana Stachová, Foto: MgA. Tomáš Dittrich

 

Jakou sedačku do malého bytu?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login