Návštěvy bytů

Malý barevný byt po španělsku

Od   | 

Majitel tohoto 40 m² velkého bytu žil nějaký čas ve Španělsku, a protože mu styl této země přirostl k srdci, chtěl si po návratu vytvořit ve svém bytě alespoň trochu styl, který by mu milovanou zemi připomínal. 

Prostor celkově působí vzdušně a čistě. Barevné detaily dodávají bytu ten správný šmrnc.

Španělský styl je čistý, ale přesto v něm dominují syté barevné a zdobené doplňky, které na první pohled připomínají tuto oblíbenou slunnou destinaci. Takže přestože tu jsou bílé zdi, byt působí barevně, vesele a optimisticky. Srdcem bytu je propojený obývací pokoj s kuchyní, které sjednocuje světlá dřevěná podlaha a celkový styl zařízení. Kromě bílé sedací pohovky zde nalezneme i bílý kulatý stůl, podložený zeleným chlupatým kobercem, který na první pohled působí jako jarní tráva. Kolem konferenčního stolu je umístěn proutěný sedák s barevným polštářem a čistě bílá stolička. Aby místnost působila jižansky, umístil majitel na pohovku barevné polštáře, které jsou laděny do žluté a růžové barvy. Zeď vyšperkoval dvěma obrazy. Tečku na závěr tvoří váza plná barevných tulipánů na stole.  Kuchyni a jídelně taktéž dominuje bílá barva, a to nejen v podobě zdí, ale i celé kuchyňské linky a stolu. Povšimněte si decentní dekorace v podobě modré barvy, která vypadá naprosto úžasně. Do bytu stačilo umístit několik nenápadných světel a lampiček pro dlouhé večery. 

Zdi obývacího pokoje s kuchyní jsou bílé, přesto byt působí barevně

Kuchyňská linka díky malému prostoru musela být uzpůsobena a vymyšlena tak, aby nejen zapadla do prostoru, ale poskytla i potřebný prostor pro vaření. Majitel zvolil bílou kuchyňkou linku včetně pracovní desky. Kuchyň tak působí opticky větší a díky dostatečnému množství denního světla z obývacího pokoje stačilo přidat několik umělých světel. Chytře řešený je i pracovní prostor a plotna, na něž navazuje kuchyňský ostrůvek plynule přecházející v jídelní stůl.

Jídelní stůl je spojen s pracovní deskou, na které je umístěna i plotna. Ideální řešení pro malé prostory.

Ložnice je sice malá, ale na spaní absolutně stačí. Postel je situována ihned vedle okna, proto je zde i dostatečný denní svit. Do pokoje se povedla vtěsnat i televize se stolkem a šatní skříň. I ložnice má bílé zdi, kterým dominují syté, červeno-růžové povlečení s polštáři, nakombinované bílou barvou, a zajímavá bronzová svítidla na nočním stolku. 

Bílá barva v kombinaci červených a růžových odstínů je typickým prvkem španělských interiérů.

Koupelna a toaleta je vybavena sprchovým koutem v zadní části, který je oddělený malým schůdkem. Naproti bílému umyvadlu bylo umístěno přes celou zeď zrcadlo, které místnost opticky zvětšuje. Obložení zdí je opět v bílé barvě a koupelnu rozjasňují červené a růžové ručníky. Moderní osvětlení dodává místnosti naprosto jiný rozměr. 

Bílá koupelna s barevnými ručníky tvoří skvělou kombinace.

Celkový plánek bytu.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login