Kuchyně

Malá paneláková kuchyně, ve které pohodlně uvaří i pro početnější návštěvu

Od   | 

Majitelka této kuchyně by větší nechtěla. Proč? Prý by se moc nachodila. Na malý prostor si dávno zvykla a dokáže tu navařit i pro početnější návštěvu. Třeba když se děti a vnoučata sejdou v neděli na oběd.

Tato paneláková kuchyně má rozměr pouhých 280 x 210 cm, její předností je okno, kterým je vidět nejen do zahrad sousedních vilek, ale až na Pražský hrad. Právě toho majitelka využila a pod něj pořídila jen menší stůl, takže se tu pohodlně nají, a přitom díky nádhernému výhledu nemá stísněný pocit.

Sestava je navržena v rovině, po celé délce jedné stěny. Začíná vysokým blokem skříněk, ve kterém je kromě úložného prostoru zabudována nad sebe pečicí a mikrovlnná trouba. Dále sestava pokračuje standardní řadou spodních a horních skříněk. V pracovní ploše, široké 210 cm, je zabudována plynová varná deska, která je od stěny vzdálená 30 cm. To proto, aby majitelka mohla pohodlně položit na hořáky velké hrnce a pánve, aniž by překážela jejich držadla. Dřez má pouze jednu vanu, takže zbývá dostatek pracovního místa. I tak je možné na něj položit prkénko, čímž se pracovní plocha ještě rozšíří.

Horní skříňky mají prosklená dvířka, to proto, aby místnost působila vzdušnějším dojmem, zároveň je v jedné z nich skrytý odsavač par. Záda kuchyně zdobí jemná mozaika v šedo-modrém provedení, které ladí s celkovým barevným pojetím kuchyně.

Až na chladničku s mrazničkou jsou všechny spotřebiče zabudované, to proto, že volně stojící provedení má větší obsah, a tak se sem vejde více potravin. Vzhledem k malému prostoru bylo pro ukládání využito i místo pod stolem. Hluboké je sice pouze 30 cm, i tak se sem vejdou láhve a dokonce i odpadkový koš. 

Zajímá vás, kde jsou uloženy potraviny? Prostorná potravinová skříň je po levé ruce hned za vchodem a je navržena až ke stropu, takže pojme skutečně vše potřebné. Uvnitř jsou plnovýsuvné zásuvky, a tak má majitelka přehled o celém obsahu spíže.

Fotogalerie:

S bytovou designérkou o nejčastějších chybách při zařizování kuchyně

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login