Návštěvy bytů

Netypický a jedinečný interiér: Majitel toužil po bydlení, které žije a nenudí

Od   | 

Říká se, že v jednoduchosti je krása, a tento menší byt známé přísloví naplňuje do puntíku. Charakterizuje ho jednoduchá elegance, rovné linie, čistý vzhled a mírná strohost, která ale rozhodně není na škodu. Rozhodně však nelze říct, že by interiér někoho nudil nebo dokonce odrazoval. Naopak. Když sem vejdete, nechce se vám odejít. 

Architekti si s konceptem a stylem bytu skutečně vyhráli. Velmi zajímavá je kruhová dispozice, kdy můžete mezi jednotlivými příčkami chodit z místnosti do místnosti v náznaku kruhu. Olivová podlaha a červené prvky v podstatě v každé místnosti ukazují, jak důležitá je správná kombinace barev, a že i takto zvláštní kombinace spolu může fungovat. Ve vstupní chodbě jsou umístěné hlavní úložné prostory – prosklené skříně vedoucí až ke stropu. Aby nebylo zrcadel málo, visí ještě jeden velký kulatý rám se zrcadlem na stěně naproti dveřím. 

Celý byt je řešen tak, že snadno přecházíte z místnosti do místnosti kolem příček, ale zároveň není nikterak narušeno soukromí. Zdroj: Rina Lovko Studio

Malá kuchyně je propojena s obývací částí. I zde si můžete povšimnout skvěle zakomponovaných červených prvků v podobě vestavěné obývací stěny konferenčního stolku apod. Skříňky slouží jako místo k uložení dokumentů, knih a dalších věcí, které nemusí být vidět. Kuchyňský kout je skutečně malý, ale pro jednoho člověka naprosto vyhovující. Nechybí žádný potřebný spotřebič a ani mycí část nebo barový pult, na kterém jsou taktéž patrné červené detaily. Slouží jako pracovní kuchyňská plocha i jídelní stůl. Pohodlné sezení zajišťují dvě kovové barové židličky. 

Kuchyňský kout je sice poměrně malý, ale díky skříňkám koncipovaným až ke stropu poskytuje dostatek místa na veškeré potřebné vybavení. Zdroj: Rina Lovko Studio

Obývací část je vybavena bílou rohovou pohovkou určenou k pohodlnému odpočinku a nechybí všudypřítomná červená v podobě kulatého konferenčního stolku a již zmíněné vestavené stěny. Co je ale největší zajímavostí, je promítání na zdi namísto televize. Majitel se může koukat na své oblíbené filmy skutečně ve velkém formátu. Jak si můžete všimnout, v bytě je použito jen minimum různých dekorací. Už jen proto, že byl kladen důraz na minimalistický a jednoduchý styl, i kvůli jednoduššímu úklidu. Rostliny ovšem nemůžou chybět nikdy. 

Osobitý styl majitele na vás v bytě dýchá na každém kroku. Zdroj: Rina Lovko Studio

Součástí obývacího prostoru je koutek s netradičním posezením. Bílá křesla se stoličkou na nohy slouží k odpočinku a jsou určena hlavně návštěvám, aby se měly kam usadit. Kulatý kusový koberec celou část příjemně rozveseluje, takže nevypadá tak stroze a neosobně. Velká okna zde zajišťují spoustu světla, takže místnost vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Když se chce majitel nadýchat čerstvého vzduchu, stačí mu vyběhnout na menší terasu, která je součástí pokoje. 

Netradičně je oddělena ložnice. Soukromí zajišťují závěsy. Zdroj: Rina Lovko Studio

Ložnice se ukrývá za prosklenými dveřmi v kovovém červeném rámu. Bylo třeba místo, kde má člověk skutečně odpočívat, oddělit a toto bylo ideální řešení. Zde je kladen poměrně důraz na prostor. Rozhodně nejde o malý pokojík, ale o místo, kde chce mít majitel možnost volně dýchat. Všudypřítomná červená zde hraje skutečně velkou roli a najdete ji na prostorné manželské posteli i zdi kolem ní. Velké půlkruhové zrcadlo dodává místnosti šmrnc a slouží zároveň jako dekorace. Pro dosažení intimnější atmosféry stačí zatáhnout závěs v příjemné neutrální barvě. 

Důraz na jednoduchost je patrný i v ložnici. Čisté linie, bílý nábytek a zároveň díky vestavné šatní skříni dostatek úložných prostor, splňuje všechny požadavky majitele bytu. Zdroj: Rina Lovko Studio

Koupelně dominuje prostorná vana, která je částečně oddělena skleněnou zástěnou, protože je na stěně i sprchová hlavice ve větší výšce, když se chce majitel jen osprchovat, a především červené umyvadlo, které je šikovně postaveno přes vanu. Tím vznikl odkládací prostor na různé sprchové pomůcky a zároveň se povedlo ušetřit spoustu místa. Přístup k umyvadlu je ovšem naprosto pohodlný. Součástí menší koupelny je toaleta. Zajímavostí je, že do koupelny pohodlně vstoupíte z předsíně i z ložnice. Je takříkajíc vždy po ruce. 

Nejvýraznějším prvkem v koupelně je červené umyvadlo s odkládacím prostorem. Zdroj: Rina Lovko Studio

Zdroj: Rina Lovko Studio

Fotogalerie:

 

Trendy je černý dřez i baterie. Víme, které vybrat!

 

 


You must be logged in to post a comment Login