Kuchyně

Luxusní tmavá kuchyň a obývák v barvě dubu: Kladli důraz na každý detail a na výsledku je to znát

Od   | 

Moderní dispozice velí – propojte kuchyni s obývacím pokojem, je to elegantní i praktické řešení. Jak ale takto velký prostor propojit, aby výsledek stál skutečně za to? Pojďte se s námi podívat na vydařené řešení. Elegantní obývací prostor propojený s kuchyní, který vsadil na čisté linie, poctivé a kvalitní materiály a kuchyň na míru. Interiér je navíc doplněn nábytkem kvalitních značek. 

Černá kuchyň je na přání klientky navržena v matném laku se speciální vrstvou proti vzniku otisků prstů. V případě bezúchytkového provedení, které právě zde můžeme vidět, v kombinaci s tmavou barvou, je toto řešení takřka nutností. Všechny spotřebiče jsou vestavěné, rovněž v tmavém provedení. Vrchní řada skříněk je protažena až do stropu, což zajišťuje dostatek v menších bytech tolik potřebného úložného prostoru. Za povšimnutí stojí praktická spodní strana zásuvek, kombinující šedou a průhlednou, pro uložení věcí, které člověk potřebuje mít často po ruce. Nejednotnost této spodní řady funguje opticky perfektně na “rozbití” tmavé kuchyňské masy a vizuální odlehčení.

Skříňky nemají úchytky a jsou povrchově opatřeny proti otisků prstů. Zdroj: Casamoderna

Dub a jemný akcent barev 

Tmavou barvu kuchyně si majitelka díky tomu, že je byt dostatečně světlý, mohla s přehledem dovolit. Dokonale kontrastuje s teplým odstínem podlahy v lesklém tónu dubu a trochu nečekaně, ale velmi funkčně, tuto základní dvojku doplňuje pohledový beton na stropě, aniž by jakkoliv narušoval elegantní vyznění celého interiéru.  Jídelní stůl s lakovanou kovovou odnoží je opatřen dřevěnou deskou vyrobenou na míru. Židle svým tvarem nezpochybnitelně odkazují na českou značku Ton (dříve Thonet). Kuchyň plynule navazuje na obývací část. Křeslo a sedací souprava v něžných odstínech pochází od švédského výrobce. S černou barvou kuchyně dokonale ladí. V otevřeném policovém systému po pravé straně má majitelka umístěny drobnosti z cest, dekorace, pokojové rostliny a knihy. Otevřenost systému klade nároky na pořádek, nicméně přináší výhodu, že jednotlivé barevné prvky vnáší do jednotného elegantního prostoru dotek barevného veselí. 

Prostoru dominuje souměrně pojatá kuchyň na míru v černém matném provedení. Zdroj: Casamoderna

Čisté linie a úspora místa 

Interiér sází hlavně na otevřený, čistý prostor, proto zde nenajdeme obývací stěnu v pravém slova smyslu, ale jen jednoduchý policový systém, ve kterém je místo například na prosklenou zásuvku, určenou na ukládání skleněného nádobí.  Další dvě barevně odlišené zásuvky jsou uzavřené, a tak do nich lze ukládat cokoliv, co není pohledově tolik estetické – drobnosti, dokumenty či psaní potřeby. Televizi se designéři rozhodli pro úsporu místo přimontovat přímo na zeď, tak, jak je již dnes standardem, a umístit za ní dekorativní dřevěný panel s plastickým vzorem. Závěsné police s bílou kovovou konstrukcí doplňují LED pásky vyfrézované přímo do dřeva, které zajišťují decentní a elegantní podsvícení. Na osvětlení je ostatně kladen důraz v celém obýváku a kuchyni. Například kombinace lamp nad jídelním stolem ve formě velkých skleněných baněk a reflektorových svítidel nad kuchyní tvoří zajímavé světelné efekty, které jsou díky tmavé ploše dobře znatelné na skříňkách kuchyně. 

Za televizí designéři umístili dekorativní dřevěný panel, který zajímavě “rozbil” nudnou bílou zeď. Zdroj: Casamoderna

Fotogalerie:

Zdroj: Casamoderna

 

Podívejte se na návštěvu další tmavé kuchyně


You must be logged in to post a comment Login