Návštěvy bytů

Originální loftový byt nadchne industriálním stylem

Od   | 

Kouzelný loftový byt v centru Brna patří mladému muži, který měl již před realizací jasnou vizi. Odjakživa si přál, aby domov korespondoval s jeho životním stylem, ve kterém nechybí golf, motorky a doušky kvalitního rumu. Proto bylo více než jasné, že se tento byt bude realizovat v typicky industriálním stylu, který spojí jeho záliby a věci, které má rád. A jak tato realizace dopadla? Za nás na jedničku!

Už od vchodových dveří je patrné, že interiér je navrhován s láskou a citem pro nejmenší detail. V chodbě bylo ponecháno původní zdivo z cihel, které bylo nově opatřeno šedým nátěrem. K němu pak barevně ladí betonová stěrka na podlaze. Světlé pojetí chodby zvýrazňují černé dveře s nadčasovou industriální klikou. Celkový dojem podtrhují jednoduchá nástěnná svítidla.

Rozlehlý obývací pokoj je srdcem celého bytu a i zde je patrný pánský styl. Z chodby sem na podlaze přechází betonová stěrka, kterou doplňují plechové pláty na stěně. Prostor zdobí hned dvě ikony designu – zatímco vintage styl tu zastupuje sedačka Chesterfield s koženým čalouněním, typickým retro prvkem je ikonický chaise longue od Charlese a Raye Eamsových, který v roce 1956 navrhli pro firmu Vitra. Součástí prostoru je kovové točité schodiště, kterým se vychází do patra, kam chodí majitel spát. 

Při zařizování interiéru se kombinovaly antracitové prvky spolu s přírodním dubovým masivem. Antracitová barva byla použita jak na zábradlí a schodiště, tak i na decentní trámy a vzpěry. Dekorace v podobě doplňků, ke kterým má majitel osobní vztah, dotváří osobitý styl domova. 

Kuchyňská linka ve tvaru písmene L je sice malá, ale majiteli skvěle postačí. Největší zajímavostí se zde staly otevřené dolní skříňky, které tvoří pouze police, jak jinak než znovu v antracitové barvě, doplněné dřevěnými deskami vyrobenými na míru. Skříňky v horní části zastupují stylové otevřené police, které slouží pro nádobí a kuchyňské nářadí. Pracovní deska ze světlého dřeva industriální vzhled zjemňuje. Kuchyni doplňuje malý jídelní stolek s nýtovanou deskou pro dva strávníky. Autenticky působí i lednice s designem na míru – tak jako celá podstata tohoto bytu.

Koupelna má standardní obdélníkový půdorys a má dvě niky. Ty jsou využity jako úložný prostor. Zatímco v části, kde je vana se sprchovou zástěnou, je určena pro hygienické potřeby, druhá nika byla doplněna policemi pro odkládání ručníků. Místnosti dominuje závěsná skříňka s umyvadlem postaveným na desce stolu doplněná nástěnnou skříňkou se zrcadlem. Ani tady nechybí antracitová barva, kterou sem majitel vnesl pomocí obkladů a dlažeb.  

Fotogalerie:

 

Foto a realizace: DEHO Design your home

Kde nejen takto zařídit domov?

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login