Návštěvy bytů

Kuchyni s obývacím pokojem propojili se zahradou a řešení si nemohou vynachválit

Od   | 

Dům uprostřed přírody majitele přímo vyzýval k tomu, aby ho zařídili decentně a v přírodních tónech. Mladá rodina chtěla interiér v moderním stylu, ale přesto si přála, aby domov splynul s okolní přírodou.

Jejich přání je zúročeno v srdci celého bytu  – kuchyni propojené s obývacím pokojem. Z velkoryse pojatého prostoru, který působí majestátně i díky vysokému stropu, lze francouzskými okny vyjít přímo do zahrady a nadýchat se čerstvého vzduchu. Toho majitelé využívají zejména v letních měsících, kdy prosklené plochy nechávají maximálně otevřené a rodina tráví většinu času venku.  

Sedací souprava je otočená směrem ke krbu i televizoru

 

 

Interiér je logicky rozdělen tak, aby funkce na sebe navazovaly a zároveň aby z každé části bylo možné vyjít ven. Sezení je otočeno směrem ke stěně, jejíž plocha je rozdělena pomocí materiálů. Z části je obložená dřevem a z části betonovou stěrkou. Je to nejen z estetického hlediska, ale zároveň kvůli krbové vložce zabudované ve stěně. Úložný prostor tu zastupují jen subtilní černé skříňky, které zároveň dobře poslouží i pro umístění dekorací.

Část stěny tu musela kvůli statice stavby zůstat. Tento malý handicap skrývá velké zrcadlo, ve kterém se interiér odráží, takže stěna na sebe nepoutá pozornost

Protože se interiér nese v duchu neutrálních tónů, bylo nutné sem vnést trochu barvy. To se podařilo díky sedací soupravě v petrolejovém odstínu, se nímž jemně kontrastují smetanové a šedé dekorativní polštářky. Mimo to místnost zútulňuje i příjemný koberec a praktickou stránku dotvářejí dva různě vysoké konferenční stolky. I s barvou stěn si majitelé pohráli. Zatímco jedna z nich byla ponechána v bílé barvě a doplněna stylovými obrazy, protější stranu zdobí dřevěný obklad, který skvěle navazuje na okolní přírodu. 

Tmavou kuchyni zjemňuje teplý odstín dřeva

Prostor mezi obývacím pokojem a kuchyní opticky odděluje jídelní část, v podobě prostorného jídelního stolu z masivu, který hravě pojme až osm strávníků. Doplněný byl židlemi s jemným, semišovým čalouněním v šedé barvě, které prostor příjemně oživí a zároveň se ke dřevu skvěle hodí. Nad jídelní stůl majitelé umístili dominantní lustr jehož kovová konstrukce vypletená jemnou látkovou stuhou elegantně levituje prostorem. 

Zabudovaná světelná linka z LED pásku vykresluje uličku v kuchyni

Na jídelní stůl volně navazuje kuchyně, která je podle současného trendu v tmavém antracitovém odstínu. Sestává pouze ze spodních skříněk kombinovaných s kuchyňským ostrůvkem. V něm je zabudované varné i mycí centrum, a představuje tedy hlavní kuchyňský pracovní prostor. Ten je doplněn o vestavěné skříně vybavené vnitřním programem pro ukládání, zkombinované s vestavěnými spotřebiči. Kromě pečicí trouby je k dispozici i vinotéka. Dřevěná dvířka skříněk zjemňují antracitový odstín a vnášejí do kuchyně příjemný domácký nádech.

Fotogalerie:

Zdroj: Maja Kaszynska-Mróz

 

Do kuchyně s obývákem si pořiďte designově i materiálově sladěný nábytek

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login