Kuchyně

Kuchyně v paneláku na necelých 6 metrech čtverečních. I tak tu ale uvaří početné rodině.

Od   | 

Jen málokdo se může pochlubit kuchyní velkou jako taneční sál. Většina z nás má kuchyňský kout, případně samostatnou kuchyni na několika metrech čtverečních. Podobně na tom je i majitelka této kuchyně, která však přiznala, že větší nechce. Moc by se v ní totiž nachodila.

Kuchyně je součástí standardního dvoupokojového bytu v paneláku a navazuje na obývací pokoj. Její předností je velké okno, jímž majitelka vidí přímo na Pražský hrad. “Miluji rozhled do okolí a výhled na Pražský hrad jsem si natolik oblíbila, že tu nemám ani záclony. Závěsy jsou jen dekorací, kterou nepoužívám,” dodává žena.

Jednoduchý návrh

“Kuchyně je skutečně malá, takže nebylo pochyb, že dvířka budou bílá s lesklou povrchovou úpravou v kombinaci s dvířky z mléčného skla,” říká žena a dodává, že barevnost vnesla do místnosti skleněnou mozaikou umístěnou mezi horními a spodními skříňkami. Ty jsou navrženy od země až ke stropu, čímž rozšiřují úložný prostor. Ten je navržen i pod desku stolu umístěnou pod okno. “Jsem tu sama, takže mi malý stolek stačí,” říká žena a dodává, že i když není kuchyně velká, je schopná v ní navařit i pro početnou rodinu, když se u ní sejde.

Stěnu mezi horními a spodními skříňkami zdobí skleněná mozaika

Ocenila jsem detaily

“Původně jsem tu měla obyčejný sporák. Ten jsme díky rekonstrukci vyhodili a místo něj tu mám plynovou varnou desku,” říká žena. Trouba je v kombinaci s mikrovlnnou troubou zabudována do nábytkové skříňky a oba spotřebiče jsou umístěny ve výšce očí. “Je to drobnost, ale velmi praktická,” popisuje majitelka svou zkušenost. Té je přizpůsobena i chladnička, která je na přání majitelky volně stojící. “Z vlastní zkušenosti vím, že volně stojící chladnička má větší vnitřní prostor, což se mi dost často hodí.” Kuchyně působí jednotným dojmem, a to díky tomu, že jsou skříňky navrženy do stejné výšky, takže nejsou nikde žádné schody a výsledek je jednotný.

Reportáž s rozhovorem o celé kuchyni najdete ZDE

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login