Kuchyně

Pouhých 6 metrů čtverečních stačilo pro vytvoření pohodlné panelákové kuchyně

Od   | 

Majitelka této kuchyně ráda a často vaří, takže při úvahách o jejím zařízení bylo zapotřebí kuchyni vybavit všemi spotřebiči a dostatečnou pracovní plochou. Zpočátku se zdálo téměř nemožné ženiny požadavky splnit, ale díky spolupráci se šikovným designérem na sebe výsledek nakonec nenechal dlouho čekat. A předčil všechna očekávání!

Při úvahách o rozvržení sestavy bylo od počátku patrné, že se bude kopírovat půdorys místnosti. Aby se pracovní plocha zvětšila, navrhl designér kuchyňskou linku do rohu, přičemž se musel vypořádat s okenním parapetem. Ten nechal zúžit, čímž bylo možné využít stěnu po celé šíři.

Majitelka si přála maximálně velkou pracovní plochu, proto tu je jednodřez, který je dostatečně velký i pro umytí velký hrnců a pánví. Samozřejmě tu nechybí myčka nádobí, která je zabudovaná v jedné ze spodních skříněk.

Přestože je kuchyně malá, nechtěla ji majitelka pouze v bílé barvě, která je sice pro malou místnost ideální, ale pro majitelku nudná. Proto jsou bílé spodní skříňky kombinovány s horními s dýhou dubu, která se objevuje i na jídelním pultu. Sestava je doplněná skleněnou deskou mezi horními a spodními skříňkami v lehce zelenkavém odstínu, který sem vnáší svěží atmosféru a který designér skvěle zkombinoval se žlutým čalouněním barových židlí.

Majitelka se s návrhářem dohodla, že sestava bude moderní a bez úchytek, které by zbytečně jednoduchý a celistvý dojem jen tříštily. S tím souvisí i barevnost trouby, jejíž bílý vzhled dokonale splývá s bíle lakovanými skříňkami. Ostatně i plynová deska je vestavěná, stejně jako je ukrytá chladnička s mrazničkou. Designér tak umně zakomponoval všechny spotřebiče, takže jsou k dispozici, ale opticky nepřekážejí.

Jídelní stůl v malé kuchyni představuje barový pult vyrobený na míru prostoru. Je po celé šíři stěny, přičemž část je tvarově přizpůsobena tak, aby mylo možné nechat otevřené dveře. Bar doplňují police,které tak rozšiřují tolik potřebný úložný prostor.

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login