Koupelny

Koupelnový trend č. 3
Velkorysé koupelny

Od   | 

Již řadu let se koupelnám přisuzuje prostor, který je častokrát tak velký anebo dokonce i větší než běžný pokoj. Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH se tento trend jasně potvrdil. Prestižní výrobci společně s návrháři představili nejrůznější koncepty této oázy čistoty a relaxace. Přinášíme inspiraci a také několik rad, jak tuto velkou místnost zabydlet.

Využijte celý prostor

Ve velké koupelně můžete být odvážní a velkorysí. Základním pravidlem je neinstalovat zařizovací předměty po obvodu místnosti, ale využít celý prostor. V něm rozvrhněte jednotlivé zóny (vana, sprcha, umyvadlo, případně i toaleta s bidetem) s ohledem na jejich návaznost. V úvahu vezměte vstupní dveře (abyste neměli přímo u vstupu prosklený sprchový kout) a případné okno. To můžete využít například při umístění vany. Zóny můžete vymezit i třeba zvýšením podlahy v určité části místnosti, nebo polopříčkami, nikami. Prostor lze definovat také odlišnou barvou nebo materiálem.

Antonio Citterio pro Axor. Designér využil denního světla, které do koupelnového prostoru vnáší díky dřevěnému roštu podmaňující atmosféru. Nechybí odpočivný chaise longue.

Antonio Citterio pro Axor. Designér využil denního světla, které do koupelnového prostoru vnáší díky dřevěnému roštu podmaňující atmosféru. Nechybí odpočivný chaise longue.

Světelná atmosféra

Dispozici je zapotřebí dobře zvážit již na začátku, a to nejen kvůli rozvodům vody, ale i elektřiny. Dávno již neinstalujeme pouze jedno světlo uprostřed místnosti, ale osvětlujeme jednotlivé části místnosti a používáme různé typy světel. Centrální kvůli bezpečnosti a doplňková pro navození atmosféry. Souběžně také rozvrhujeme vypínače a zásuvky.

O číslo větší

Do velkých koupelen jsou vhodné také rozměrnější zařizovací předměty, které poskytují více pohodlí. Volně stojící typy, které si tu můžeme dovolit, působí mimořádně efektně. Kromě van to mohou být i umyvadla na speciálních podstavcích, nábytek, ale i sprchový kout.

Keramag nabízí luxusní koupelnový nábytek v trendovém matně šedém odstínu. Nechybí závěsy a koberec zútulňující celou místnost. Koncept R1 Plan.

Keramag nabízí luxusní koupelnový nábytek v trendovém matně šedém odstínu. Nechybí závěsy a koberec zútulňující celou místnost. Koncept R1 Plan.

Ozdobená koupelna

Koupelnový prostor přibližujeme ostatním částem bytu, proto i zde stále častěji používáme nejrůznější bytové dekorace, jako jsou záclony, závěsy, ozdobné lustry a častokrát i koberec. Tam kde je to možné, přidáváme i křesla, chaise longue, lehátka a někdy dokonce i francouzská lůžka. V této soukromé zóně se pomalu a nenápadně zabydlujeme. Uvidíme, jakým směrem se tento trend vyvine třeba za deset let.

Text: Lenka Zahradníková, Foto: SanitecKozak Bath & Interior, Keuco, Ravak, Cielo, Hansgrohe, Axor, Grohe, Bette, Villeroy & Boch, Antonio Lupi, Hansa, Kludi, Teuco

Související články:

Koupelnový trend č. 1 Vodu spouštíme tlačítkem

Koupelnový trend č. 2 Výjimečné sprchové kouty


You must be logged in to post a comment Login