Koupelny

Koupelnový trend č. 1
Vodu spouštíme tlačítkem

Od   | 

Mezinárodní veletrh koupelen ISH ve Frankfurtu nad Mohanem teprve včera začal a my už přinášíme první trend.

Termostatická baterie s horní a ruční sprchou. Teplotu vody nastavíme otočným kolečkem, tlačítkem pak spustíme příslušnou sprchu. Grohe.

Termostatická baterie s horní a ruční sprchou. Teplotu vody nastavíme otočným kolečkem, tlačítkem pak spustíme příslušnou sprchu. Grohe.

Přestože všichni výrobci koupelnových baterií mají stále v nabídce klasické kohoutkové i pákové typy, trend jednoznačně ukazuje, že v blízké budoucnosti zaplaví naše domácnosti baterie, kde spustíme vodu pouhým dotekem. Přední výrobci totiž představili nové typy baterií u nichž nastavujeme teplotu vody pomocí otočného ovladače a vodu spustíme pouhým zmáčknutím tlačítka. To je buď součástí baterie, nebo u podmítkových typů na panelu, kde jsou tlačítka v jedné rovině s ovládacím panelem, anebo jsou vystouplá, u některých typů jsou i podsvícená. V útrobách baterie může být elektronický nebo magnetický systém. Proč, to všechno? Kromě toho, že baterie jsou hezčí, způsob spouštění vody je praktičtější. Znovu ušetříme vodu, ovládání je rychlejší, a protože se dotykové spouštění integrovalo i do kuchyňských baterií, může kuchařka se špinavýma rukama spustit vodu, aniž by pak musela baterii mýt. Jednoduše ji spustí třeba hřbetem ruky nebo předloktím.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Hansgrohe, Kludi, Grohe

 

 

 

 

 

Fotogalerie:

Související články:

Koupelnový trend č. 2 Výjimečné sprchové kouty

Koupelnový trend č. 3 Velkorysé koupelny 


You must be logged in to post a comment Login