Koupelny

Koupelně na chalupě sluší Provence styl

Od   | 

Líbí se vám Provence styl, ale ve své – přesněji městské koupelně – ho užít nechcete, protože se bojíte, že se vám po čase okouká? Pak je skvělou volbou do tohoto stylu zahalit koupelnu na chalupě! Tady trávíme méně času, a tak se rychle neomrzí. Uvidíte, že se budete každý víkend doslova těšit na koupel ve vaně na nožkách. A nejen to!

Styl Provence se na chalupu skvěle hodí!

Začněte obkladem a dlažbou

Celkový vzhled koupelny utváří zejména použitá dlažba i obklady. Do Provence stylu volte zemité odstíny, hodí se ale i fialová, v barvě levandule, žlutá připomínající slunečnicové pole a všechny dekory napodobující kámen. To v případě, že zvolíte standardní keramický obklad. Zvolit totiž můžete i pravý kámen, vhodný je travertin, případně některé odstíny žuly. Nemusíme upozorňovat, že tyto přírodní materiály patří k finančně náročným. Dáváte-li přednost vzorům, pak nic nezkazíte dnes velmi oblíbeným dekorem patchwork, případně se budou hodit drobné květiny.

Barevná dlažba a obklady jsou základem pro retro styl

Veselý sprchový kout nadchne každého!

 

V Provence koupelně bychom měli určitě najít některý z těchto prvků: kámen, masivní dřevo, keramické doplňky nebo cihly.

 

Vzhled zařízení podtrhne celek

K docílení pravého Provence stylu nevynechte dřevěný nábytek. Do koupelny by měl být obzvláště dobře nalakovaný, aby mu neuškodilo sebemenší vlhko a voda. Masivní dřevo můžete doplnit keramickým nebo ocelovým umyvadlem. Vhodná je i mramorová, případně žulová deska, která kryje horní část skříněk. Ideální je do prostoru umístit volně stojící vanu na nožkách. Dopředu však musíte počítat s přívodem vody, která se vede v zemi, a samozřejmě s většími náklady.

Bette zaneslo do svého koupelnového konceptu kromě elegantní volně stojící vany BetteLux Oval také prvky z běžného obývacího pokoje. Komoda, stolní lampa a koberec. Prodává Kozák Bath & Interior

A proč by vana musela být jen na nožkách? Zdroj: Kozák Bath & Interior

Nebojte se pracovat s použitými materiály. V tomto případě je běžné lícové zdivo natřeno bílou barvou. Výsledek je skvělý.

Nebojte se pracovat s použitými materiály. V tomto případě je běžné lícové zdivo natřeno bílou barvou. Výsledek je skvělý.

Velkou roli ve vzhledu koupelny sehrají použité baterie, odpadní sifony, zrcadla i koupelnové doplňky. Baterie zvolte kohoutkové, které budou připomínat dobu dávno minulou. Tomu přispěje i povrchová úprava, hodí se například mosaz nebo měď. Ze stejného materiálu pak zvolte i doplňky a ostatní zařízení. Nemusíme připomínat, že i jejich tvary by měly připomínat ty původní! Zapomínat byste neměli ani na okna. Zahalte je do typických květinových závěsů, či motivů, které ještě podtrhnou Provence styl. Postačí jednoduchá bílá záclona, kterou zvýrazní dobře vybraný závěs. Jako tečku na konec vyberte stylové zrcadlo, díky kterému koupelna prokoukne a opticky se zvětší.

Do Provence koupelny se rozhodně hodí barvy připomínající levandulová pole.

Umyvadlová baterie Tara (Dornbracht) je nádherná jak v koupelně ve stylu Provence, tak i v té moderní.

Pro odvážné barevnost

Přejete si zařídit koupelnu v Provence stylu tak, aby hrála všemi barvami? Zkombinujte dvě výrazné barvy, které k sobě ladí a zároveň vytvoří efekt, na nějž si jen tak nikdo netroufne. Vždyť právě Provence je barevná. Koupelna získá na originalitě, a to se cení!

Keramické umyvadlo postavené na desce připomíná obyčejný lavór na skříňce

Fotogalerie:

 

A kterou volně stojící vanu vybrat?


You must be logged in to post a comment Login