Obývací pokoje

Andrea Bergmanová a Markéta Pekárková: Svěřte chaos našim komodám!

Od   | 

K jejich tvorbě je přivedla náhoda. Při zařizování vlastních domovů narazily na skutečnost, že kvalitní a zároveň originální kusy nábytku na našem trhu prakticky nejsou.

Námořnická komoda

Námořnická komoda

 

Rozhodly jste se tedy vzít situaci do vlastních rukou?

Doslova. Oslovily jsme truhláře, kterého známe léta, a zcela mu důvěřujeme. Vyrobil podle našeho návrhu první komodu, kterou jsme designově pojaly zcela po svém. Byla určena do předsíně jedné z nás, čímž byly definovány její rozměry a stylové i barevné pojetí. Na základě mnoha pozitivních ohlasů jsme navrhly první kolekci komod.

Odkud pramenila jejich podoba?

Uvědomovaly jsme si, že pokud chceme oslovit širší spektrum zájemců, měly bychom ztvárnit různé styly tak, aby se hodily do rozmanitě pojatých interiérů. Tomu odpovídá i výběr výtvarných technik.

Jak dlouho trvalo udělat prvních 6 prototypů?

Přibližně 4 měsíce. Završením této fáze byla vernisáž pro užší okruh našich přátel. Z těch pak vzešli naši první zákazníci, z nichž někteří měli zcela specifické požadavky. Některé komody jsou tak dělány zcela na míru.

Kde hledáte inspiraci?

Úchytka komody Hombré

Úchytka komody Hombré

Zejména v nás samotných a také všude kolem sebe. Bylo nám jasné, že každá komoda, která opustí naši dílnu, s námi musí být v naprostém souladu. Podle účelu a místnosti, do které má být určena, volíme její dispozici, počet a velikost šuplíků, případně polic a její designové pojetí. Vše samy navrhujeme, včetně nestandardních úchytů, které často samy vyrábíme, nebo je necháváme na míru vyrobit.

Co je měřítkem konečného výsledku?

Naše naprosté souznění s ním. Shodly jsme se, že naším měřítkem je skutečnost, že bychom si každou jednu naši komodu s radostí a uspokojením postavily do vlastního bytu. S tím souvisí i kvalita, na kterou klademe zásadní důraz. Používáme výhradně masivní dřevo, kvalitní pojezdy a certifikované barvy určené do interiéru.

Obě jste vystudovaly zcela odlišné obory, proč jste u nich nezůstaly?

V určité životní fázi jsme přemýšlely, co dál, a uvědomily si, že nemusíme dělat to, co nám před lety předurčilo studium. Ale že chceme dělat něco, co nás baví a naplňuje. A tvůrčí rozměr je bonus navíc.

Uvažujete i o dalším typu nábytku?

Určitě. Proto máme v názvu etc… Například právě nyní pracujeme na dvou dětských pokojích, kde vedle komod na míru připravujeme i šatní skříně.

Co byste vzkázali našim čtenářům?

Svěřte svůj chaos našim komodám! Uděláme vám je na míru…

 

 

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Archiv, Kontakt: KomodyEtc.

You must be logged in to post a comment Login