Návštěvy bytů

Když na rodině záleží aneb pracovní byt s dotykem múz

Od   | 

Když práce členu rodiny velí stále se pohybovat po Evropě, rodina je na tom často bita. Ne tak v následujícím případě. Majitel mezonetového bytu v rezidenční části Bratislavy má bytů v evropských metropolích přichystaných pro pohodlí své rodiny se třemi dětmi hned několik. V každém z nich má rodina dokonalé zázemí.

Iteriér doplňují díla malíře Zdeňka Sýkory. Majitelé je mají pro potěchu i jako investici.

Když jsou obrazy členy rodiny

Majitelé si potrpí na designově výrazné prvky a také na moderní vývarné umění, proto architekti ze studia Gens zvolili neutrální, ale naprosto nadčasové barvy a materiály, jako je bílá, šedá, dřevo a betonová stěrka. Díky světlým barvám vypoadá už tak prostorný interiér ještě vzdušněji a velkoryseji.

Ke stolu se pohodlně vejde osm lidí, v případě potřeby i více

Stůl je centrem spodního otevřeného společenského a obývacího prostoru a je pojatý velice velkoryse, počítá s častými hosty a návštěvami. Prostor zdobí nádherný, na zákazku vyrobený lustr, který promyšleně  a sofistikovaně odráží světlo i další prvky i prostoru. V přízemí dále má své místo manželská ložnice s koupelnou a dva dětské pokoje s vlastní samostatnou koupelnou. Nahoře pak najdete hostinskou a odpočinkovou zónu s hostinskou ložnicí s vlastní koupelnou a také pracovnu a galerii.

Počítáno s přáteli

V dokonale promyšleném interiéru nejsou zbytečnosti, přesto nepůsobí stroze.

Obývací části prostoru dominuje obrovská sedací souprava v nadčasové barvě a nestárnoucím designu a především obrazy od českého malíře Zdeňka Sýkory, jejichž typické linie a uměřená barevnost dokonale interiér doplňují.

Krb láká k posezení

Dotek přírody vnáší do bytu nejen materiály, ale i dominantní rostlina v květináči

Úzká podlouhlá okna jsou spíše upozaděna, přesto skýtají dechberoucí výhled. Křesla s prvky retro designu lákají k příjemnému, ničím nerušenému posezení.

Krb je pravý, na dřevo.

S krbem bylo počítáno od počátku, proto vznikl na dokonalém místě, kdy komínová stěna opticky rozděluje společenský prostor na dvě části, jídelní a odpočinkovou.  Stěna se při rekonstrukci pouze zvětšila, aby tvarově a esteticky do interiéru dobře zapadla a také zamezila přímému pohledu ze sedací soupravy do kuchyně.

Ložnice prozrazuje, jak moc majitelé milují umění.

Ložnice manželů je vyvedena zemitých tónech kombinovaných se zlatavou stěrkou na jedné ze stěn, doplněnou plastikami ve tvaru kapek od českého návrháře Daniela Piršče. Výrazné umělecké dílo na zdi přímo proti posteli představuje dokonale kontrastní prvek a bourá jakékoliv teorie o tom, že jasně červená barva do ložnice nepatří.

Děti mají vlastní koupelnu

Koupelna dětí je dostatečně prostorná pro všechny tři ratolesti.

Prostorné koupelny s obklady z přírodního kamene jsou v bytě tři, jedna slouží dospělým, druhá dětem a samostatnou má hostinský pokoj. Děti si mohou užít okrouhlou vanu, v koupelně je také dostatek úložných prostor. Koupelna dospělých má pouze sprchový kout, zasazený v prostorném arkýři.

 

Dívčí pokoj je zařízený jednoduše, ale vesele a elegentně. Dívky mají dostatek prostoru na práci i odpočinek. Veselým a výrazným prvkem interiéru pokoje jsou křesílka firmy Roche Bobois.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová

 

Kde zařídíte komplet domov na jednom místě?


You must be logged in to post a comment Login