Návštěvy bytů

Prakticky navržená garsonka nabízí dostatek prostoru i soukromí

Od   | 

Zařizování malého bytu nemusí být nic jednoduchého, zvlášť když se jedná o garsonku nebo 1+kk. Aby byl takový prostor funkční a pohodlný, je potřeba určitá dávka kreativity a důmyslu. Nahlédněte do tohoto severského bytu a zjistíte, že to jde. I bez zbytečností.

Vstup do bytu tvoří krátká spojovací chodba, která je dostatečně široká pro pohyb dvou osob, ale také pro oblékání. Součástí jedné z dělících příček je totiž vestavná šatní skříň, která je jediným úložným prostorem, který se na celé ploše nachází. Už ze dveří je patrné, že je tento byt příjemně světlý, a to nejen díky bílý stěnám.

Za vstupní chodbou se otevírá poměrně velký, otevřený prostor, ve kterém vás hned přivítá příjemné posezení u konferenčního stolku. Záleží na vás, jestli dáte přednost pohodlnému gauči s nadýchanými polštáři nebo skořepinovému křesílku u okna, kde by každý nadšenec do knížek jistě rád trávil nejen víkendová rána.

Díky spojeným oknům do celého bytu proudí dostatek přirozeného světla, které spolu s převládající bílou barvou celou místnost dokonale rozjasňuje. Podle vybavení je patrné, že návrháři do interiéru zvolili decentní styl ve skandinávském duchu, který se v malých prostorech umí postarat o to, aby byly útulné i funkční.

Ložnice je umístěná do výklenku, kde se o dostatek soukromí starají dlouhé, bílé záclony. Tato pomyslná opona podle potřeby celou místnost rozděluje, nebo naopak sjednocuje. Našlo se tu místo i pro malý pracovní koutek, vybavený bílým nábytkem, a velké zrcadlo, které díky svému umístění celý byt opticky zvětšuje.

Kuchyň sice není samostatnou místností, ale je schovaná za příčkou obývacího pokoje, takže i tady má majitelka soukromí i klid, zvlášť když se stará o své hosty. Je zařízená v bílém provedení, a i když tu pracovní plochy není nazbyt, poskytuje potřebné funkce i dostatek úložných skříněk. Tím, že je toto zákoutí otevřené, vešla se sem i malá jídelna s kulatým stolem a čtyřmi židlemi.

Koupelna s toaletou, kterou byste našli za dveřmi ve vstupní chodbě, svým barevným provedením nijak nevybočuje z konceptu celého bytu. Jediný kontrast dělá bílému nábytku a obkladu černá dlažba, která tuto malou místnost opticky prodlužuje.

Zdroj: Homedit

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login