Návštěvy bytů

Je hezčí moderní, nebo tradiční interiér? Tento dům kombinuje oboje a výsledek je dechberoucí

Od   | 

Nebaví vás chladné materiály a neutrální barvy? Máte v interiéru raději živost a dotek přírody? Pak s námi nahlédněte do tohoto úchvatného domu, který vyzařuje hřejivou atmosféru a kombinuje v sobě moderní prvky s tradičním interiérovým designem.

Prosklený strop zajišťuje dostatek přirozeného světla. Zdroj: Bradley Van Der Straeten

Živost, barevnost a praktičnost – přesně těchto vlastností se při navrhování interiéru drželi návrháři ze studia bytového designu Bradley Van Der Straeten. Cílem celého projektu nebylo vytvořit pouze obyvatelný dům, ale místo pro život, které nabídne dostatek pohodlí i útulný a osobitý vzhled. A to se v tomto případě rozhodně povedlo.

V hlavní roli dřevo a pastelové barvy

Středem domu bývá zpravidla obývací pokoj. V tomto domě však pomyslnou štafetu přebírá kuchyň. Nachází se totiž na strategickém místě mezi obývákem a zahradou a vzhledem na první pohled upoutá pozornost. Designéři zde vsadili na prvek dřeva a paletu tlumených pastelových barev. Výsledkem je okouzlující prostor, který pulzuje životem a láká příjemnou atmosférou. Aby nebyla kuchyň příliš udušena nábytkem, návrháři se rozhodli místo horních kuchyňských skříněk použít otevřené police. Místnost tak bylo možno oživit rostlinami, obrazy a dalšími předměty, které odráží obyvatele domu. Za pozornost stojí také minimalistický středový pult doplněný o dvě výrazná, s okolím ladící světla. Pult poskytuje nejen místo k přípravě jídla, ale také prostor ke společnému setkávání. Na něj přirozeně navazuje jídelní zóna, kterou tvoří nejen stůl z masivu, ale také klasické lavice, které nabízí dostatek místa pro celou rodinu.

 

Variabilní pohovka vhodná i do menšího bytu

 

Prosklená střecha jako zdroj přirozeného světla

Na schodech do obývacího pokoje je patrná mistrovská práce designérů. Zapojením prosklené střechy totiž prostoru zajistili dostatek denního světla a spojení s okolní přírodou. Touha po propojení s okolní krajinou je patrná i v samotné kuchyni, která prostřednictvím velkých oken navazuje na zahradu. Tohle jsou však jediné lesklé povrchy v domě. Moderního vzhledu totiž designéři dokázali docílit i bez dalších prosklených ploch nebo kovových odlesků. Tento dům je proto důkazem, že současného a svěžího vzhledu lze docílit i pomocí dřeva, barev a pestrých doplňků.

Tradiční obývací pokoj dodává celému domu útulnost a dotek originality. Zdroj: Bradley Van Der Straeten

Obývací pokoj jako tradice v moderním hávu

Obývací pokoj je pojatý v tradičním stylu a všudypřítomné dřevo navozuje zdání klidu a útulnosti. Klasická dřevěná podlaha a obložení se pak starají nejen o příjemnou atmosféru, ale dodávají prostoru potřebné teplo. Výklenek s okny zajišťuje dostatek slunečního svitu a vytváří ideální prostředí pro četbu nebo práci. Dřevěné obklady jsou u stropu ukončeny zdobným reliéfem. Aby však místnost nepůsobila až příliš tradičně a starobyle, vložili do ní designéři několik nenápadných moderních prvků. Těmi jsou lustr, současný nábytek a obrazy.

Proč betonovou stěrku do koupelny a kam pro ni?

Propojení s přírodou

Okna jsou dominantou na obou stranách domu. Zatímco v obývacím pokoji prosvětlují místnost, v kuchyni zajišťují úzké propojení s přírodou. Díky rozhlehlým francouzským oknům působí okolní krajina jako součást domu a opticky tak zvětšuje celý prostor. Okna jsou oddělena knihovničkou, která otevřený prostor vkusně rozbíjí a poskytuje další úložný prostor.

Velká francouzská okna propojují dům s okolní krajinou. Zdroj: Bradley Van Der Straeten

Tradice i moderní trendy v úhledném balíčku

Velkou předností tohoto domu je, že kombinuje tradici s moderními trendy, minulost a současnost. Díky pečlivé práci se tak návrhářům podařilo vytvořit moderní interiér s nádechem starobylosti a osobitosti. Prosklená střecha, velká okna a volba jemných, přesto však výrazných barev, pomohla vytvořit světlý a vzdušný prostor, který odráží povahu jeho obyvatel.

Pokud nevíte, jak v prostoru vybalancovat poměr mezi tradicí a moderním pojetím, pak se inspirujte tímto domem. Je totiž přímým důkazem toho, že i v oblasti moderního interiérového designu lze najít a kombinovat takové prvky, které vytvoří kompaktní a útulný celek.

Zdroj: Bradley Van Der Straeten

Fotogalerie:

 

 

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login