Návštěvy bytů

Vtěsnal celý byt na 15 m² a má království nad střechami Paříže

Od   | 

Bydlení v pokojíku pro služku? To nezní dvakrát lákavě. Ale bydlení v Paříži… to by se řada z nás nechala snadno přesvědčit. Mladík si upravil mansardový byt k nepoznání.

Jeden pokoj a v něm celý byt: mladík získal v historickém domě ze 17. století v samotném srdci romantické Paříže ubohý podkrovní prostor a dokázal v něm vykouzlit plnohodnotný byt, ve kterém neschází nic důležitého.

Hned za zádveřím je kuchyňský kout a úložné prostory. Do malého prostoru se nehodí gejzír barev. Majitel nechal tmavou podlahu a zachoval původní trámy, které jsou ozdobou interiéru. Na hlavní stěně jsou jen na bílo omítnuté původní cihly. Pokoj se tak hlásí ke své historii a jednoduchá černobílá kombinace díky struktuře nenudí. Do koutku před vstupem do koupelny je „stlačen“ celý zbytek bytu: jídelna, obývací pokoj a ložnice. Jednoduchá rozkládací pohovka bez područek na milimetry sedí do přísně vymezeného prostoru. Černý potah se dá měnit, stejně jako polštářky. Jednoduchým trikem se tak promění nálada celého bytečku.

V kuchyni se zmenšovalo vše, co bylo možné. Malá trouba je kombinovaná s mikrovlnkou. Skříňky si majitel sestavil a nainstaloval svépomocí.

Na lince se našlo místo sice jen na dvou ploténkový vařič, ale okno s výhledem na pařížské střechy omezené kulinářské možnosti vynahrazuje. Navíc nebylo potřeba investovat do digestoře. Stěnu za linkou nechal majitel obložit nadčasovými bílými kachličkami s elegantní bílou spárou.

Vskutku minimalistická koupelna zahrnuje vše potřebné: sprchu se zástěnou, police na kosmetiku a toaletu. Bílošedá kombinace a nejlevnější sanita je pro startovací byt ideální.

Jestli se někomu zdá mansarda příliš strohá a chlapská, srdce mu zaplesá při pohledu na schodiště, které k podkrovnímu bytu vede. Zdobené zábradlí, křivky noblesních oblouků a prošlapané schody, které by mohly vyprávět tisíce příběhů jsou tou pravou pařížskou romantikou.

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login