Návštěvy bytů

Malá garsonka poskytující velký prostor pro pohodlné bydlení

Od   | 

Dvacet osm metrů čtverečních není příliš pro velkorysé bydlení, je-li ale zařízeno s důvtipem, může i taková garsonka poskytnout celkem pohodlné bydlení. Stačí použít nábytek, který maximálně podpoří koncept malometrážních bytů, a dobrý výsledek je zaručen.

Úzkou chodbu opticky zvětšuje zrcadlo, které zároveň poslouží pro kontrolu před odchodem

Hned z úzké vstupní chodby se návštěvník ocitne v místnosti, ve které se vše odehrává  – vaří se tu, sdružuje, pracuje i spí. Žádná ze zón ale není dominantní. Majitelé jasně vymezili prostor pro každou činnost, což je jeden ze základních parametrů předurčujících to, že dispozice i v tak malém prostoru bude fungovat pro pohodlné bydlení.

Prostor mezi horními a spodními skříňkami vnáší do kuchyně barvu

Do rohu místnosti je navržená kuchyně sestávající ze spodních i horních skříněk, lemujících celý vyhrazený prostor. To bohatě poskytne místo pro uložení nádobí i potravin. Nechybí vestavěné spotřebiče – chladnička, mraznička i mikrovlnka, k dispozici je i elektrická dvouplotýnka a volně stojící trouba. Vše velikostí uzpůsobeno pro bezdětný pár, který jí převážně ve městě a doma vaří málo.

Podlahová krytina položená kolmo ke stěnám místnost opticky zvětšuje

Na kuchyni volně navazuje obývací část, kde se i spí. Je to díky lůžku zakomponovanému mezi skříně obepínající celou zeď a poskytující potřebný úložný prostor. Naproti sezení je komoda s dalším místem pro ukládání, v blízkosti nechybí konferenční stolek na kolečkách. Obě zóny opticky odděluje stolek, který ve složeném stavu nepřekáží a poslouží i jako pracovní. V momentě, kdy je víc strávníků, poskytne dostatek místa pro příjemné posezení až pěti lidem.

Budete-li spát na sedačce v obýváku, vyberte tu, která má samostatnou matraci

Přestože garsonka není velká, návštěvník nemá stísněný pocit. Je to díky použitým barvám. Převládá bílá, která prostor opticky zvětšuje a společně s velkými francouzskými okny prosvětluje. Šedá sedací souprava barevně ladí s nerezovými spotřebiči, ostatní dřevěné doplňky navozují pocit sounáležitosti s přírodou.

Bílý obklad malou koupelnu zvětší

Do koupelny se vchází z chodby a stejně jako celý byt ani ona není velká. K dispozici tu je sprchový kout, toaleta a umyvadlo se spodní skříňkou. I tady je použita kombinace bílé se šedou, celkový dojem rozjasňuje sprchový závěs ve vanilkovém odstínu.

Fotogalerie:

Foto: Jan Staněk

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login