Návštěvy bytů

Jak vypadá opravdový luxus? Podívejte se, kde v Londýně bydlela Rihanna nebo Tom Cruise

Od   | 

Luxusní bydlení si každý představuje jinak. Pro nás je to rozhodně nádherný apartmán v Londýně, který svého času obývala i Rihanna nebo Tom Cruise. Před několika lety byl dokonce na prodej za cenu kolem 1,3 miliardy korun. A není to jen tak ledajaké bydlení. Byt má vlastní tělocvičnu, kino, hudební sál nebo terapeutickou místnost. Pojďte se s námi podívat, kde tráví čas slavní.

Nachází se tu hned dvě kuchyně. Jedna pro uživatele a jedna pro personál. Zdroj: Profimedia

Byt v Knightsbridge s výhledem na Hyde Park z různých teras a balkonů je považován za nejluxusnější v hlavním městě, ovšem jen poplatky za něj jsou vyšší než průměrný měsíční plat v Británii. Přesto byli realitní makléři přesvědčeni, že se byt za stanovenou cenu bez problémů prodá. Tom Cruise si tento byt pronajal mezi lety 2012 a 2015, respektive si ho pronajalo Pinewood Studios, když probíhalo natáčení. Podobně to měla i Rihanna, která zde žila v době, kdy v Londýně vystupovala. Týdenní nájemné v apartmánu přitom přesahovalo milion korun. Možná pro jeho nákladnost se byt z 19. století rozhodl jeho majitel renovovat a následně prodat. 

Elegantní pohovka, kterou nepřehlédnete

 

Zastřešený jídelní kout pro 12 osob, posezení a salonek s krbem a televizí jsou zde samozřejmostí. V hudební místnosti nechybí vybavený bar Swarovski Crystal, posezení a pohovka. Vznikl sloučením čtyř bytů, které byly propojeny do jednoho megaapartmánu. Na této přestavbě pracovala spolu s týmem specialistů i designérka ze Slovenska. Všude byly použity ty nejvybranější materiály, od podlah až po ozdoby ze šperků. V bytě je mnoho drahých věcí a nevídaný luxus. V kuchyni, jak vidíte na obrázku, jsou použité pouze nejnovější technologie a spotřebiče. Nábytek byl navrhnutý přesně na míru u renomovaných italských firem.  Kuchyně zde přitom není jediná. Je tu jedna pro majitele a druhá pro personál. Byt se může pochlubit i mnoha chytrými vychytávkami, například tím, že světla a další věci lze ovládat pomocí mobilního telefonu.

 

Sedačky s polohovacími mechanizmy, které zajistí pohodlí

 

Nemovitost, kde sídlila řada hvězd z Hollywoodu, má řadu teras a jedna z nich je s obrovským zrcadlem. K popovídání si s přáteli slouží zastřešený salonek pro 12 osob, posezení se slunečníkem a salonek s TV a krbem. Byt s výhledem na slavné jezero Serpentine v Hyde Parku bere dech. Dětem udělá radost vlastní malé kino, které je součástí bytu.  Přepychová sedačka v obývacím pokoji je ideální k posezení. Otevřenými dveřmi na terase ani televizi nepotřebujete. Dokonalou atmosféru máte i bez toho.

Probouzet se každý den v posteli vyrobené z luxusních materiálů a s takovým výhledem by chtěl každý. Zdroj: Profimedia.czmedia

Úspěch celého bytu spočívá ve zvolení ideální cesty, jak docílit nejlepších výsledků. Inspiraci hledali architekti v art deco stylu, který ovlivnil celý proces návrhu interiéru. V bytě tak převládají světlé krémové barvy, precizní materiály i drahokamy na nábytku. Hlavní ložnice je přesným odrazem zmíněné myšlenky. Úžasný je na ní nekonečný prostor, dokonale vyladěné barvy a především obrovská terasa s krásným výhledem. Není nad to se ráno probudit a dívat se do parku, případně rovnou skočit relaxovat do vířivky. Není divu, že to tady slavní tolik milovali.

V dámské koupelně jste obklopeni tímto bílým mramorem. Zdroj: Profimedia.cz

Apartmán má celkem devět koupelen a všechny jsou vykládané mramorem. V bytě jsou dokonce i samostatné koupelny pro majitelku a majitele. Do obou se dostanete z ložnice. V každé ze šesti ložnic jsou hedvábné koberce, opět dokonalý nábytek na míru a další luxusní materiály. Na fotografii vidíte úžasnou „dámskou“ koupelnu, která ukazuje nejen dobrý vkus, ale vábí i na neskutečné pohodlí. V koupelně kromě běžného vybavení nechybí ani vlastní vířivka. Velká osvětlená zrcadla, naleštěný povrch a precizní provedení jsou samozřejmostí. 

 

Na této pohovce si opravdu odpočinete

 

Součástí apartmánu jsou i další prostory. V pracovně a ve fitku najdete na podlaze kožené dlaždice. Součástí fitness místnosti jsou běžecké a veslovací stroje, rotopedy nebo boxovací pytel. Je tu také výtah přímo do bytu.  Hodně neobvyklá místnost je terapeutická a obyvatelé bytu zde mohou klidně absolvovat léčbu. V hudební místnosti je umístěný plně vybavení bar osázený krystaly Swarovski. Nechybí pohodlné pohovky, kusový měkoučký koberec a dokonalý výhled. Je to zkrátka prostor, který zpívá a jistě zde trávila Rihanna spoustu času. 

Jídelní kout se vyznačuje především výrazným lustrem, který visí nad stolem. Zdroj: Profimedia.cz

Luxusní apartmán se šesti ložnicemi patří k největším v Londýně a je považován za jeden z nejlepších bytů. V jedné ložnici najdete dokonce vlastní vířivku. Nechybí ani tělocvična, hudební místnost, kino a zmíněná terapeutická místnost. Takovéto byty se často rozkládají na dvou podlažích jako mezonetové a někdy i jako triplexové. Tento má ale jen jedno a poskytuje neuvěřitelných 1 000 m2 k bydlení a nádherné výhledy. Sám majitel prostor miloval, ale protože v něm nebyl trvale, rozhodl se nemovitost pronajímat a později prodat. Wellington Court se nachází na místě, které bylo ve své době měřítkem bohatství a i dnes má stále co nabídnout. Je ideální pro ty, kdo dávají přednost tradičním exteriérům v kombinaci s nejlepšími moderními interiéry a povrchovými úpravami. Terasa z hlavního obývacího pokoje, která je přístupná skleněnými dveřmi, je větší než průměrný dům a má plný výhled na park a panorama města od západu k východu

Zdroj info: mirror.co.uk, dailymail.co.uk, nation.com.pk

Fotogalerie:

 

Elektrický hrnec, který uvaří takřka za vás

 

 

You must be logged in to post a comment Login