Rady a tipy

Jak doma správně ukládat šperky

Od   | 

Máte několik drahých šperků, které nosíte jen při speciální příležitosti, nebo vlastníte desítky doplňků, které střídáte podle nálady? Ať tak či tak, měli byste se o ně patřičně starat, aby vám vydržely co nejdéle jako nové. A jejich uskladnění k této péči neodmyslitelně patří.

Dekorativní stojánky používejte na odkládání bižuterie

Dekorativní stojánky používejte na odkládání bižuterie

Velké oblibě se těší různé stojánky na šperky, především na náušnice, které jsou ale vhodné spíše na bižuterii. Pokud nosíte šperky z drahých kovů, bude jim lépe někde stranou například ve šperkovnici. Stříbrné, zlaté a platinové šperky odkládejte nejlépe na suché a tmavé místo. Vlhko a přímé sluneční záření těmto kovům nesvědčí. Pokud jste dostali šperk s originální krabičkou, můžete ho skladovat v ní. Šperky by v každém případě měly být skladované odděleně, kontakt s jiným kovem jim neprospívá.

Zlaté šperky s brilianty odkládejte samostatně do polstrovaných krabiček.

Zlaté šperky s cennými kameny odkládejte samostatně do polstrovaných krabiček.

 

Šperky doma odkládejte

Ideální je všechny šperky odložit hned po příchodu domů a při odchodu je na sebe brát jako tu úplně poslední věc. Výjimkou může být snad jen snubní prsten, který chceme mít stále při sobě. O to víc však o takový šperk musíme pečovat. Šperky se nošením opotřebovávají, jedinou výjimkou jsou perly, kterým kontakt s naší pokožkou naopak prospívá, protože zabraňuje jejich vysychání.

Jestli vlastníte více šperků a chcete je mít vyskládané pěkně pohromadě, popřemýšlejte o nějaké praktické šperkovnici, která má několik oddělení a měkké polstrování. Šperky jsou náchylné na poškrábání, proto by měly být oddělené jeden od druhého, aby se nedotýkaly. Když si šperky ve šperkovnici srovnáte tématicky, budete mít při výběru těch správných doplňků jednodušší práci. Šperky si seřaďte buď podle druhů (prsteny k prstenům, náušnice k náušnicím), nebo si můžete vytvořit vlastní sety, které obvykle nosíte dohromady.

Pouze perlám nevadí, když je nosíte 24 hodin denně

Pouze perlám nevadí, když je nosíte 24 hodin denně

 

Je diamant nezničitelný?

Zlaté prsteny s diamantem jsou oblíbeným typem zásnubního prstenu většiny žen. Diamant sice budí dojem nezničitelnosti, ale i on se může poškrábat – právě zase o jiný diamant. Proto i takový prsten opatrujte a ukládejte na bezpečné místo, když ho zrovna nenosíte.

Pokud vlastníte nějaký opravdu luxusní a drahý klenot, který chcete maximálně ochránit, můžete si pořídit trezor na šperky. Tyto speciální sejfy se už rovnou vyrábějí se zabudovanou šperkovnicí, která obsahuje přihrádky na jednotlivé poklady. Takový trezor je kotvený do stěny, podlahy, nebo nábytku, takže i když je malý, nikdo s ním neodejde.

Kontakt na prodejce šperků: EPPI

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login