Návštěvy bytů

Italové to zkrátka umí

Od   | 

Řeč není o ničem jiném, než o zařizování interiérů. V bytě, který vám představíme, jsou prvky, které spolu zdánlivě nemohou ladit – nerezová kuchyně, perský koberec, starožitné hodiny, pop-artové obrazy. Přesto do sebe vše dokonale zapadá, jako by jednotlivé předměty byly stvořeny jeden pro druhý.

Už od vstupu do bytu je cítit příjemná domácí atmosféra.

Už od vstupu do bytu je cítit příjemná domácí atmosféra.

Byt se nachází v centru Říma, jen kousek od slavného Colossea a má rozlohu 220 m2. Kompletní rekonstrukci navrhli designéři z italského studia LAB 87, kteří dispozici prostoru samozřejmě řešili s budoucími obyvateli. Je jimi čtyřčlenná rodina, která preferuje městský život a chce být v centru dění. Jejich životnímu rytmu byl přizpůsoben celý prostor. Srdcem je velkorysá místnost, jíž vévodí nerezová kuchyně, a následně na ni navazuje jídelní stůl a sezení. Další místnost patří dětem a vedlejší rodičům, kteří zde mají ložnici. Nechybí samostatná toaleta a koupelna.

Pro zachování čistého vzhledu jsou plynové plotýnky integrovány do pracovní desky. Stejně tak i varná deska.

Pro zachování čistého vzhledu jsou plynové plotýnky integrovány do pracovní desky. Stejně tak i varná deska.

Dveře interiér oživují a zároveň sjednocují.

Dveře interiér oživují a zároveň sjednocují.

Kontrast, který funguje

Byt se nachází ve staré zástavbě, a tak bylo nutné respektovat nosné zdi. Proto hlavní obytný prostor sestává z původních místností, které jsou propojeny velkými vstupy, v nichž nejsou ani zárubně, ani dveře. Tak má návštěvník pocit sounáležitosti a vzdušného prostoru. Každá zóna je opticky vymezena jinou podlahovou krytinou – zatímco v kuchyni nerezovou sestavu zjemňuje dřevěná podlaha, skleněný jídelní stůl zútulňuje koberec a v obývací části se sedací soupravou je ozdobou původní mozaiková dlažba.

V bytě nechybí nápadité dekorace. Třeba jako stoh knih vedle dveří.

V bytě nechybí nápadité dekorace. Třeba jako stoh knih vedle dveří.

Proč je tady tak dobře?

Příjemný pocit v bytě vyvolávají dobře zvolené barvy na zdech. Zatímco u vstupu do bytu vítá návštěvníka na zdech příjemný teplý odstín podpořený řadou menších obrázků s hnědým rámem, ložnice se nese v jemných tónech capuccina. “Barvičky” použili designéři i na toaletě, kde převládá azurově modrá barva, která v kombinaci s čistě bílou působí optimisticky. V koupelně rozhodně nechyběla designérům odvaha. Růžovo-bílá kombinace však vyvolává otázku, jak dlouho to majitelé snesou?

Toaleta se nese v azurově modré a bílé.

Toaleta se nese v azurově modré a bílé.

Nerezová kuchyně na přání

Řekne-li se nerez kuchyně, pak si mnoho z vás představí pitevnu. Je-li ale umně zkombinována s ostatními doplňky, pak celkový vzhled může působit přímo domácky. A to se designérům podařilo, a to i přesto, že je kuchyně vybavena horním závěsným panelem, který je rovněž nerezový. Kvůli menšímu prostoru jím totiž designéři rozšířili úložný prostor. Pro teplejší atmosféru je kuchyně doplněná nábytkovou sestavou v bílé barvě a celý prostor je rozjasněn barevnými pop-artovými obrazy.

Foto: Cavalleri Comunicazione, Kuchyně Abimis


You must be logged in to post a comment Login