Návštěvy bytů

Italové to zkrátka umí

Od   | 

Řeč není o ničem jiném, než o zařizování interiérů. V bytě, který vám představíme, jsou prvky, které spolu zdánlivě nemohou ladit – nerezová kuchyně, perský koberec, starožitné hodiny, pop-artové obrazy. Přesto do sebe vše dokonale zapadá, jako by jednotlivé předměty byly stvořeny jeden pro druhý.

Byt se nachází v centru Říma, jen kousek od slavného Colossea a má rozlohu 220 m2. Kompletní rekonstrukci navrhli designéři z italského studia LAB 87, kteří dispozici prostoru samozřejmě řešili s budoucími obyvateli. Je jimi čtyřčlenná rodina, která preferuje městský život a chce být v centru dění. Jejich životnímu rytmu byl přizpůsoben celý prostor. Srdcem je velkorysá místnost, jíž vévodí nerezová kuchyně, a následně na ni navazuje jídelní stůl a sezení. Další místnost patří dětem a vedlejší rodičům, kteří zde mají ložnici. Nechybí samostatná toaleta a koupelna.

Dveře interiér oživují a zároveň sjednocují.

Dveře interiér oživují a zároveň sjednocují.

Kontrast, který funguje

Byt se nachází ve staré zástavbě, a tak bylo nutné respektovat nosné zdi. Proto hlavní obytný prostor sestává z původních místností, které jsou propojeny velkými vstupy, v nichž nejsou ani zárubně, ani dveře. Tak má návštěvník pocit sounáležitosti a vzdušného prostoru. Každá zóna je opticky vymezena jinou podlahovou krytinou – zatímco v kuchyni nerezovou sestavu zjemňuje dřevěná podlaha, skleněný jídelní stůl zútulňuje koberec a v obývací části se sedací soupravou je ozdobou původní mozaiková dlažba.

V bytě nechybí nápadité dekorace. Třeba jako stoh knih vedle dveří.

V bytě nechybí nápadité dekorace. Třeba jako stoh knih vedle dveří.

Proč je tady tak dobře?

Příjemný pocit v bytě vyvolávají dobře zvolené barvy na zdech. Zatímco u vstupu do bytu vítá návštěvníka na zdech příjemný teplý odstín podpořený řadou menších obrázků s hnědým rámem, ložnice se nese v jemných tónech capuccina. “Barvičky” použili designéři i na toaletě, kde převládá azurově modrá barva, která v kombinaci s čistě bílou působí optimisticky. V koupelně rozhodně nechyběla designérům odvaha. Růžovo-bílá kombinace však vyvolává otázku, jak dlouho to majitelé snesou?

Toaleta se nese v azurově modré a bílé.

Toaleta se nese v azurově modré a bílé.

Nerezová kuchyně na přání

Řekne-li se nerez kuchyně, pak si mnoho z vás představí pitevnu. Je-li ale umně zkombinována s ostatními doplňky, pak celkový vzhled může působit přímo domácky. A to se designérům podařilo, a to i přesto, že je kuchyně vybavena horním závěsným panelem, který je rovněž nerezový. Kvůli menšímu prostoru jím totiž designéři rozšířili úložný prostor. Pro teplejší atmosféru je kuchyně doplněná nábytkovou sestavou v bílé barvě a celý prostor je rozjasněn barevnými pop-artovými obrazy.

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Cavalleri Comunizacione, Kuchyně Abimis

Fotogalerie:

Související články:

Bydlíme v Římě. Stylově!

Bydlení s výhledem na Mont Ventoux

Byt se zajímavým krovem

Vila, do které se chce každý nastěhovat

Komentáře

4 Comments

  1. Pingback: Byt s italským nábojem|Home In Cube

  2. Pingback: Absolutní vítěz v soutěži Interiér roku 2016 už je známý|Home In Cube

  3. Pingback: Byt s výhledem na milánskou katedrálu Narození Panny Marie|Home In Cube

  4. Pingback: Mini byt s prosklenou ložnicí|Home In Cube

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *