Inspirace

Jak do interiéru s citem zakomponovat zvířecí vzory, aby nerušily, ale naopak vynikly

Od   | 

Odvážné zvířecí vzory se v posledních letech objevují nejen za výlohami obchodů s oblečením, ale čím dál častěji je světoví designéři zakomponovávají do interiéru. Bydlení díky nim dostává zajímavý šmrnc, originalitu, ale i odvážnost. Pokud patříte mezi ty, kterým se trocha zvířecího dekoru v interiéru líbí, ale obáváte se výsledku, pak je tento článek přesně pro vás.

Rada odborníků zní – méně je někdy více. A u zvířecích vzorů to platí dvojnásobně. Lehko byste z decentního interiéru vytvořili nechtěný chaos a možná až kýčovité prostředí. Je tedy potřeba dodržovat několik pravidel.

Povlečení se zvířecím dekorem může skvěle navodit tu pravou atmosféru. Zdroj: Westwingnow

Nebojte se barev

Někteří se při použití zvířecích vzorů už bojí použít barvičky a tak často volí neutrální odstíny. To je ale velká chyba, protože právě zvířecí vzory skvěle vyniknou s jasnými a sytými tóny. Zvířecí odstíny s teplým nádechem zkombinujte s červenou, oranžovou, hnědou, nebo žlutou. Naopak vzory ve studeném odstínu se skvěle hodí k modré, zelené, šedé, nebo bílé. Vždy se však pevně rozhodněte pouze pro jednu výraznější barvu a tu nakombinujte jak se zvířecím vzorem, tak s neutrálním odstínem.

A kdo říká, že to musí být jen vzor? Zdroj: Canstockphoto

Pouze jeden vzor

Co se týče samotného výběru vzoru, i zde držte fantazii na uzdě. Pokud nechcete z interiéru vytvořit kýčovitý cirkus, je potřeba dát přednost pouze jednomu zvířecímu vzoru, který se bude prolínat napříč celým bytem. K chladnějším, nebo neutrálním barvám se hodí černobílý zebří pruh. K teplým odstínům naopak vzor leoparda, žirafy nebo tygra.

Takto výrazná tapeta už dovoluje zvolit jen jednoduchý nábytek. Zdroj: Pixers

Pozor na velikost plochy

Protože každý zvířecí vzor je sám o sobě velmi výrazný a dominantní, je potřeba ho v prostoru aplikovat pouze jako příjemný doplněk. Někteří vzor použijí v podobě tapety po celé stěně, nebo formou čalounění na nábytku, čímž ale prostor ztrácí na hodnotě a celý interiér může působit lacině. Zvířecí vzor zakomponujte decentně pomocí drobné dekorace jako jsou dekorativní polštářky, lampičky, malé koberečky, obrazy, fotorámečky, nebo svícny.

Pokud však nejste příliš odvážní, ale zvířecí vzory se vám líbí, můžete interiér proměňovat pomaličku. Namísto vzorů aplikujte pouze jejich kombinaci barev. Třeba leopardí vzor nahraďte oranžovou, hnědou a žlutou. Zebrovaný vzor naopak černou a bílou. Sami uvidíte, jestli se s těmito barevnými kombinacemi ztotožníte a ty pak dále můžete obzvláštňovat přímo zvířecím vzorem.

Vzor “zebry” může mít i velmi moderní podobu. Zdroj: Pixers

 

Fotogalerie:

 

You must be logged in to post a comment Login