Návštěvy bytů

Interiér navržený s láskou. Rodina v něm našla skvělé zázemí pro nové začátky

Od   | 

Po čtyřech letech života v Londýně hledala čtyřčlenná rodina byt v novém městě. Manželé a jejich dvě dcery se stěhovali do další metropole, tentokrát ale na jiný kontinent. Nové útočiště našli v New Yorku. Vysněný byt nakonec našli ve 3. patře a zabydleli ho přesně podle svého. Ostatně přesvědčte se sami.

Obývací pokoj je velmi prostorný a vzdušný. Díky okenním výklenkům do bytu dopadá dostatečné množství denního světla, které ještě podtrhují čistě bílé zdi. V nepatrně vystouplé části  je vestavěný krb pro romantické a útulné večery, doplněný dřevěnou policí na dekorační předměty a televizí. Do obývacího pokoje majitelé umístili dostatek nábytku k posezení, a to jak pro celou rodinu, tak i případnou návštěvu. Sezení se skládá z dvoumístné sedací pohovky v blankytně modré barvě, vybavené dekoračními polštáři. Dále se můžete usadit do dvou křesel, která jsou sice v kontrastní barvě, ale místnost skvěle oživí. Čalouněné křeslo ve žluté barvě s bílým polštářem a kožené křeslo v hnědé barvě spolu s modrým polštářem dohromady vypadají stylově a do místnosti zapadnou. Místo konferenčního stolku byly do pokoje umístěny čalouněné kruhové stolky, které slouží zároveň jako posezení nebo příjemné večerní povalování u televize. 

Prostor vypadá čistě a hravě

Obývací pokoj byl vytvořen v otevřeném prostoru spolu s kuchyní a jídelním koutem. Povšimnout si můžeme originálních detailů, v podobě bílých trámů po celé otevřené místnosti, bohatého přirozeného světla, ale i dřevěnou dubovou podlahou. Prostor mezi obývacím pokojem a jídelnou odděluje nízká dřevěná komoda, umístěna ihned za pohovkou. Slouží nejen jako úložný prostor, ale i místo pro knihy a dekoraci. Celý obývací pokoj byl doplněn několika živými květinami a dvěma stylovými obrazy. 

Nenápadná komoda pomyslně rozděluje obývací pokoj od jídelny

Kuchyně stranou od obývacího pokoje se nese taktéž v bílé barvě jako okolní stěny. Pracovní deska je mramorová a vypadá s bílými skříňkami skvostně. V mramorovém duchu byl zařízen o dlouhý, rovnoběžný kuchyňský ostrůvek se čtyřmi bílými barovými židlemi. Zajímavostí kuchyně je, že zde nenalezneme žádné horní skříňky, jako ve standardních kuchyních. Místo skříněk majitelé zvolili několik dřevěných polic a docílili tak otevřeného prostoru. Nenápadná digestoř, zabudována mezi policemi, vypadá pouze jako výstupek ze zdi, jehož dolní část je olemována dřevem. Aby se v kuchyni “rozbila” bílá jednolitost, byla nad ostrůvkem nainstalována červená stylová svítidla. 

Bílá kuchyně zkombinována s dřevěnými poličkami a stylovými červenými svítidly je dokonalá

Jídelna v zadní části obývacího pokoje je zařízena jednoduše a proto vypadá báječně. Oválný mramorový stůl uprostřed prostoru spolu s dřevěnými křesílky, které mají proutěný sedák, k sobě opravdu ladí. Bílé zdi stačilo doplnit velkým červeným nápisem vytvářejícím originální pojetí. Mezi trámy na stropě bylo nainstalováno svítidlo ve zlaté barvě. Na stůl majitelka umístila misku s květinami, čímž podtrhla jednoduchý styl. 

Dřevěné křesla, mramorový stůl, červený stylový nápis a zlaté svítidlo tvoří originální kombinaci

Úzká chodba vedoucí do ložnice a pokojů dívek je sice úzká, ale postačí. Bílé stěny chodby majitelé vyšperkovali rodinnými fotografiemi a do volného prostoru před zužující se prostor byl umístěn malý dřevěný stoleček se židlí, nad kterým visí na zdi role s papírem, která slouží pro zápis důležitých úkolů a událostí. 

Modrý úzký koberec na dubové podlaze vypadá zajímavě

Ložnice rodičů jako první místnost v bytě nemá bíle vymalované stěny, ale světle modré. Úzký pruh pod stropem byl ponechán bíle, včetně stropu. Postel v krémové barvě umístěná uprostřed místnosti vypadá elegantně, a to díky stylovému bílo-modrému povlečení, spolu s modrými dekoračními polštáři. Po obou stranách postele se pyšní bílé zásuvkové noční stolky se zajímavým, vylisovaným dekorem. Zlaté lampičky s bílým stínidlem a stylovým obrazem nad postelí podtrhují styl celého pokoje. Na podlahu byl položen velký béžový koberec a do rohu místnosti majitelka umístila velkou rostlinu. 

Modrá ložnice laděná s bílou a béžovou barvou do bytu skvěle zapadne

Jedna z dívek chtěla svůj pokojíček ladit kromě bílé do růžové barvy spolu se zlatými a dřevěnými doplňky. Postel ve světlém dřevě olemovaná rámy je moderní a pro mladou dámu ideální volbou. Spolu s pastelově růžovým povlečením se kombinace opravdu vyvedla. Bílé stěny byly odlišeny jednou zdí za postelí, na kterou byla aplikována bílá tapeta se zlatými puntíky, na níž bylo umístěné zlaté počáteční písmeno jména dívky. Na podlahu pod postelí byl vybrán velký koberec v růžové barvě a prkenný bílý strop ozdobilo stylové zlaté světlo s perlami. 

Dřevěná postel s růžovými a zlatými doplňky působí jemně

Druhá z dívek toužila po výraznějších barvách, a tak byla stěna za postelí vytapetována bílou tapetou s černými, kreslenými motivy. Na stěnu bylo umístěno taktéž počáteční písmeno jména dívky, ale tentokrát ve žluté barvě. Zajímavě vypadá i šedá čalouněná postel s tvarovaným čelem. Barevnost místnosti tvoří povlečení s puntíky, vínové dekorační polštáře a žlutobílý pruhovaný koberec.

Druhá z dívek si přála o něco barevnější pokoj

 

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login