Návštěvy bytů

Útulných 52 metrů čtverečních, zařízených podle Provence

Od   | 

Kdo navštívil Provence, musí jen souhlasit, že tamní atmosféra je skutečně podmanivá.

Když majitel zvažoval barevnost nového domova, bílá byla hned od začátku zřejmá.

Když majitel zvažoval barevnost zařízení nového domova, bílá byla hned od začátku zřejmá.

Okouzlila i majitele bytu, který barvu levandulových polí přenesl do svého domova a obarvil jí hlavní obytný prostor. Původně poměrně riskantní počin se ukázal být správným rozhodnutím, které interiéru dodalo ty správné „grády“.

Celý byt se nese v duchu francouzské Provence. Stylová je i kuchyň a ostatní nábytek včetně doplňků.

Celý byt se nese v duchu francouzské Provence. Stylová je i kuchyň a ostatní nábytek včetně doplňků.

Byt se nachází v domě z třicátých let minulého století a má 52 m2. Dispozičně byl nevyhovující, proto musel projít kompletní rekonstrukcí. Přáním majitele bylo efektivnější využití prostoru, propojení obývacího pokoje s kuchyní, velká a světlá koupelna, vestavěné úložné prostory, samostatná šatna a skrytá pračka. Byť muž přizval ke spolupráci architekta, jeho návrhy byly pro něj krkolomné a nesplňovaly jeho představy, takže rekonstrukci a zařizování řídil sám společně s paní Baldovou, která se o celou stavbu starala.
Výsledkem je prosluněný byt, v jehož vstupním prostoru je samostatná šatna a místo pro pracovnu. Odtud se vchází do srdce bytu, ve kterém je pohodlné sezení a kuchyň s jídelním stolem. Na místnost navazuje koupelna i ložnice. Součástí bytu je i 25 m2 velká terasa, kterou majitel zbožňuje. „V létě je to rozhodně místnost navíc, jsme až v pátém patře, takže máme krásný výhled do okolí,“ říká muž a dodává, že bydlení pro něj hodně znamená. „Doma trávím poměrně dost času a chci se tu cítit příjemně. Snažil jsem se byt zařídit jednoduše, abych nemusel spoustu času trávit úklidem. Je pro mě důležité se těšit domů a moci vypnout v prostředí, kde je mi dobře. To se mi určitě podařilo,“ přiznává majitel a doplňuje, že rekonstrukce trvala pět měsíců. A na otázku, co by udělal jinak, s úsměvem říká: „Přestože fialová barva byla původně výstřelem do tmy, z výsledku jsem byl nadšený. Bál jsem se a zároveň těšil. Takže bych ji ani po letech neměnil.“

3D nástěnné dekorace jsou hitem posledních let a jak je patrné, celkem opodstatněně.

3D nástěnné dekorace jsou hitem posledních let a jak je patrné, celkem opodstatněně.

Fotogalerie:

Foto: Iveta Kopicová, Realizace: Květinový klub

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login