Návštěvy bytů

Industriálně zařízený byt, ve kterém se prolíná umění i elegance

Od   | 

Majitelé si pořídili vytoužený byt o velikosti 220 metrů čtverečních v moderní městské části. A protože jsou oba milovníci industriálního stylu a zároveň k jejich hobby patří i umění, najdeme v bytě kombinace zajímavých kousků a prvků, které tvoří originální a velmi osobitý interiér.

Při vstupu do srdce bytu si všímáme původních nosných sloupů a trámů ze surového betonu, které se na jinak bílých zdech vyjímají, a vytváří tak hlavní prvek industriálního stylu. Stejně tak přiznané elektrické vedení v podobě trubek z pozinkované oceli u stropu působí zajímavým dojmem a nejednoho rozhodně zaujme. S obývacím pokojem je nepřímo spojena i dlouhá kuchyňská linka, která je od ostatního prostoru oddělena pouze betonovou stěnou s otvory, tudíž si může hospodyňka bez problému povídat s rodinou nebo přáteli sedícími v obývacím pokoji.

Za netradiční betonovou stěnou se nachází kuchyně. Zdroj: Casa 100

Obývací pokoj je spojen nejen s kuchyní, ale i s jídelní částí. Zajímavostí je, že tak velký prostor disponuje sice pouze dvěma, zato velkými okny, které do prostoru propouští dostatek slunečních paprsků a celý byt je až neuvěřitelně světlý a čistý. Po celém obývacím prostoru byla položena dřevěná podlaha s asymetrickým vzorem, který v kombinaci s bílými zdmi a betonovými detaily skvěle vyniká. Jídelní část vedle obývacího pokoje tvoří prostorný masivní stůl doplněný židlemi ve stejné barvě. Kromě bílých lesklých obkladů jídelnu doplňuje velký obraz, který zabírá velkou část stěny a dokazuje, že majitelé jsou opravdu uměleckými nadšenci. 

Sezení s televizorem je odděleno oboustrannou subtilní obývací stěnou. Zdroj: Casa 100

Do obývací části majitelé zvolili jednoduchou krémovou sedací soupravu, kterou doplňuje několik stoliček, křesílek i jednoduchá čalouněná lavice. Přestože se v interiéru prolíná dřevěný materiál spolu s kůží a betonem, veškeré detaily k sobě dokonale ladí a vzájemně do sebe zapadají. Z obývacího pokoje vede chodbička bez dveří do dalšího pokoje, kde se nachází pouze sofa a televize a místnost tak slouží k odpočinku, nebo pokud chce být některý z členů rodiny sám. Tuto odpočívárnu od obývacího pokoje dělí obývací stěna s kovovou konstrukcí, dřevěnými policemi a zároveň skleněnou výplní, za kterou se schovává televize. Zdi vedle obývací stěny zdobí další umělecká díla i masivní polička u stropu, která slouží pro knihy, i dekoraci.

V bytě najdeme mnoho uměleckých děl. Zdroj: Casa 100

Příjemně oddělená, ale zároveň propojená kuchyně je sice úzká, avšak poměrně dlouhá. Kuchyňskou linku v jedné rovině tvoří pouze dolní skříňky z masivního korpusu, opatřené dvířky v příjemném vínovém odstínu. Pracovní deska z betonu evokuje industriální styl a vínovou barvu dokonale doplňuje. Vestavěné spotřebiče, ale i dostatek úložného prostoru najdeme na protější straně, kde je kromě panelového systému také velkorysá skříň, i stylové poličky na kořenky. Celkový styl podtrhují neutrální bílé obklady a nevšední dlažba s geometrickým motivem.

Úzký prostor kuchyně kompenzuje délka místnosti, jednoduché vybavení oživuje výrazná dlažba. Zdroj: Casa 100

Z malé odpočívárny za obývacím pokojem vedou prosklené dveře do další části bytu, kde najdeme kromě dvou ložnic i koupelny. Bílou stěnu podél chodbičky doplňuje neotřelý obraz v sytě oranžové barvě složený z několika dílů. 

Hlavní společenský prostor oddělují od ložnice dveře s výplní z drátoskla. Zdroj: Casa 100

Hlavní ložnice je zařízena jednoduše, ale přesto působí útulně a příjemně. Cihlové stěny byly opatřeny bílou barvou, betonové čisti byly ponechány ve svém surovém vzhledu. I tady, stejně jako po celém bytě, bylo schválně přiznané elektrické vedení doplněné lištami s reflektorovými svítidly. Vedle manželské postele vznikl po celé délce stěny pracovní stůl, i odkládací prostor v podobě betonové desky. Dřevěnou podlahu doplňuje masivní vestavěná skříň na míru, která je opatřena posuvnými dvířky s černým rámem, vyplněným drátosklem. 

Ložnice majitelů byla zařízena ve stejném stylu jako zbytek bytu. I tady se vy výplních objevuje drátosklo. Zdroj: Casa 100

Jedna z koupelen je příjemně prosvětlena a vkusně zařízena. Aby nepůsobila příliš sterilně, rozhodli se majitelé bílý obklad na zdech kombinovat se zeleným. Masivní závěsné skříňky doplňuje betonová deska a zapuštěné umyvadlo. Majitelé dali přednost sprchovému koutu, jehož zajímavostí není pouze velikost, ale zároveň stylová prosklená zástěna rozdělená mezi černé rámy. 

Díky prostornému oknu je koupelna dostatečně prosvětlená. Zdroj: Casa 100

Zdroj foto: Casa 100

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login