Inspirace

I okna si zaslouží vánoční dekoraci: Přinášíme bohatou inspiraci

Od   | 

Pokud ještě přemýšlíte jakou vánoční dekoraci přidat, soustřeďte se na okna, a to jak zevnitř, tak zvenku. Elegantní dekorace na oknech potěší kolemjdoucí a vdechne to pravé kouzlo Vánoc.

Dekorace patří i na okna. Zdroj: Pexels

Začněte venkovními parapety

Milovníci truhlíků se nemusí ochudit ani během zimy a vánočního období. Jen je potřeba dobře přemýšlet nad tím, co do truhlíků zasadíte. Možností jsou zakrslé jehličnany, které se dají osvítit světelným řetězem a vypadají tak skvostně. Do truhlíku lze ale i jednoduše zapichovat jednotlivé jehličnaté větvičky a docílit tak příjemné dekorace. Hotový truhlík nezapomeňte dozdobit mašlemi, vánočními ozdobami nebo bobulkami. 

Parapety vyzdobte vánočně laděnými truhlíky nebo květináči.
Zdroj: Canstockphoto

Jaké vybrat jídelní židle? A kam pro ně?

 

Vnitřní parapety

Pokud vaše okna mají prostorné parapety, nezapomínejte na dekoraci ani tam. Přestože tato dekorace není viditelná zvenku, potěší zejména vás a zútulní domov. Vhodné jsou nejrůznější vánoční postavičky, vysoké svícny, vánoční květiny, ale i aranžmá vytvořené s vánočních ozdob. Nezapomínejte na malé lucerny, zasněžené domky nebo LED světýlka. 

I vnitřní parapety si zaslouží dekoraci. Zdroj: Canstockphoto

Girlandy kolem oken

Tato dekorace je vhodná jak pro vnitřní, tak pro venkovní výzdobu. Girlandy si můžete sami vyrobit, nebo zakoupit již hotové na vánočních trzích, či v hobby marketu v nejrůznější délce. Krásné jsou pokud je ponecháte přirozené bez zdobení, ale i pokud je vylepšíte vánočními ozdobami, světelnými řetězy nebo stuhami. 

Girlandy se hodí nejen zvenku, ale i zevnitř.
Zdroj: Canstockphoto

Světýlka nesmí chybět

K Vánocům neodmyslitelně patří světýlka, která můžete zvolit v teplé bílé, studené bílé, ale i v barevných variantách. Na trhu najdete široký výběr nejrůznějších světelných řetězů, které lze nahradit i světelnou dekorací v podobě krápníků, vloček, hvězdiček, či jiných vánočních motivů.

Vánoční světýlka okna příjemně prozáří. Zdroj: Canstockphoto

 

Najděte to pravé bezpečnostní kování s klikou

 

Ozdoby na oknech

Vánoční světelně řetězy můžete ještě doplnit příjemnou dekorací. Během Vánoc z oken odstraňte záclonu a závěsy a na průhledný provázek zavěste vánoční ozdoby do různé výšky a v odlišných barvách, i velikostech. Pokud před Vánoci pečete perníčky, můžete jich udělat pár navíc a místo ozdob zavěsit perníčky, které příjemně provoní domov. 

Do oken zavěste vánoční ozdoby. Můžete je vyrobit i z papíru. Zdroj: Canstockphoto

Papírové ozdoby

Kreativní děti můžete zaúkolovat výrobou vlastních ozdob z papíru. Zapojte do výroby celou rodinu a užijte si příjemně strávené odpoledne. Nakreslete podle předlohy nejrůznější vánoční motivy jako jsou sněhové vločky, sněhuláci, stromečky, nebo andělé, které následně vystřihněte a nalepte průhlednou lepicí páskou do oken. Papírovou výzdobu můžete zvolit buďto pouze v dětských pokojích, ale klidně i ve všech místnostech. Pokud papírové ozdoby navíc podtrhne světelný řetěz, bude výsledek nezapomenutelný. 

Zdroj: Kreativní techniky, Tipy pro naše nejmenší, Tradiční Vánoce

Na okna nalepte papírové ozdoby. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 

Základem rodiny je bytelní jídelní stůl. Víme, kde ho najdete!

 

 


You must be logged in to post a comment Login