Architektura a design

Horská chata, ze které se vám nebude chtít domů

Od   | 

Horskou chatu Chalet Pearl můžete navštívit ve francouzských Alpách v oblasti Courchevel. Její jedinečnost netkví v krátké vzdálenosti od sjezdovky, kterou dojdete i v zapnutých lyžácích, ale především v okouzlujícím interiéru, který nadchne i nelyžaře. Stoprocentně!

Už při vstupu ohromí velkorysý prostor, důkazem čehož jsou i jednotlivé ložnice. Tato „Perla“ jich v sobě ukrývá sedm, takže pokud chcete vyrazit na hory s celou partou nebo s několika rodinkami, určitě se sem vejdete. Žádný strach, že se po náročném dni na sjezdovce budete muset s někým dělit o horkou koupel. Každý pokoj je vybavený vlastní koupelnou, největší apartmá dokonce vířivkou. Teplo můžete společně nasávat z krbu v obýváku.

Vzhledem k tomu, že je chata položená ve výšce 1 850 metrů nad mořem, nabízí nekonečné výhledy na okolní alpské masivy. Pozorovat je můžete třeba ze společného obýváku v pohodlných křeslech nebo pohovkách, obložených kožešinami a chlupatými polštáři.

V tomto společném prostoru najdete i útulnou jídelnu s barem, kde vás obslouží dvě servírky. Určitě totiž neodoláte horské specialitě místního šéfkuchaře. U jídelního stolu můžete obdivovat čerstvou květinovou výzdobu nebo výjimečný lustr, který připomíná zmrzlé ledové lupínky. Neroztají, takže se o jídlo nemusíte bát.

Celá chata je zařízená v jednotném stylu, takže v ložnicích neočekávejte změnu. Proč taky? Vždyť je to krása na první pohled. Nadýchané peřiny, křesla, lenošky, doplňky z kožešin. Cítíte to teplo?

Žádná ložnice není ochuzená o LCD televizi, DVD přehrávač nebo stolní počítač. Pokud byste se náhodou nudili, je tu i samostatná místnost s domácím kinem a herna. O nejnovější technologie tu zkrátka není nouze.

Předpokládáme ale, že na hory jezdíte odpočívat aktivně a nasávat energii cizího kraje. Obdivovat krásy přírody můžete nejen ze společného obýváku, ale i z balkonu ve vlastní ložnici. Věřte, že i noční sovy si natáhnou budík na brzkou ranní hodinu, aby si místních skvostů mohly dosyta užít .

I v na první pohled skromnějších pokojích není o přepych nouze. Vůně dřeva, které nese celou konstrukci chaty, vás omámí a obdivovat můžete i stylové doplňky, jak jinak než dřevěné. Najdou se tu však i kousky vyrobené z místního kamene.

V přízemí, kde by byl balkon bezpředmětný, nechybí dostatek nejrůznějších lamp a lampiček, které stylově zapadají. Světlo vám tu chybět rozhodně nebude. A ani cokoliv jiného. V chatě je k dispozici také vyhřívaný bazén, sauna nebo posilovna včetně županů, ručníků a dalších drobností.

Týden na tomto okouzlujícím místě je málo!

Související články:

Pohádka v Nízkých Tatrách

Dům v zemi

Jak se bydlí na lodi

Byt s výhledem na Mont Ventoux

Soběstačný dům v Chocni

Jak se bydlí v barokní faře

Když se na bydlení nespěchá

Komentáře

1 Komentář

  1. Pingback: Dům v zemi - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login