Návštěvy bytů

Hnízdečko lásky v otevřeném prostoru 62 m²

Od   | 

Sympatický mladý pár si pořídil nádherný byt, který se rozkládá na šedesáti dvou metrech čtverečních. Zní to jako pohádka, že? Avšak jeden malý háček tento byt přece jen má. Disponuje okny pouze na jedné straně. Jak tedy z této situace ven? Jediným řešením bylo vytvoření otevřeného prostoru.   

Po celém bytě byla položena podlaha ve světlé, šedivé barvě. Byt tak opticky zvětšuje a provzdušňuje.

Prostor o Rozloha 62 metrů čtverečních doslova vybízí k vytvoření několika samostatných místností i zákoutí, avšak s tím, že by tyto nedisponovaly přirozeným světlem. Majitelé se tedy rozhodli s pomocí interiérového designéra vytvořit otevřený prostor, díky němuž má každá místnost alespoň trochu denního světla. Hra s příčkami a vytváření funkčních zón dodalo bytu naprosto jiný a neokoukaný rozměr. 

Jakmile projdete vstupní halou, ocitnete se v obývacím pokoji, ze kterého se ihned můžete přesunout do prostoru jídelny a kuchyně. Jídelna byla vytvořena z opravdu malého místa a od obývacího pokoje ji dělí jen kousek příčky. Zdi byly vymalovány v celém bytě bílou barvou, aby se prostor opticky zvětšil a zároveň prosvětlil. Kuchyňský stůl majitelé vybrali ve světlém dřevěném dekoru, se stejnými židlemi. Jen jeden schůdek odděluje od jídelny pracovnu, která je umístěna přímo u okna. K pracovnímu koutku se však dostaneme později. 

Dostatek osvětlení je v tomto bytě nutností. Nejen že musí být umístěno v každé místnosti stropní světlo, ale je i dobré zvolit nástěnné lampy.

Malý obývací pokoj skvěle poslouží mladému páru, ale i sešlostem s přáteli nebo rodinou. Do bytu byla umístěna světle šedá, rohová pohovka, doplněná několika barevnými polštáři. Aby podlaha nepůsobila po celém bytě tak jednolitě, umístili majitelé k pohovce fialový, obdélníkový koberec, který dodá místnosti moderní kontrast. Na koberec stačilo umístit skleněný konferenční stolek a trochu zeleně. Skvělou vychytávkou bylo také pomyslné oddělení obývacího pokoje od ložnice pomocí velké knihovny a poliček. Majitelé si tak mají kam dát knižní sbírky či dekorace a zároveň chytře oddělí dvě odlišné místnosti. 

Z obývacího pokoje se plynule přesuneme do ložnice, která, jak už bylo zmíněno, je od obývacího pokoje oddělena velkou knihovnou. Do pokoje byl zvolen světlý nábytek, jako je skříňka pod televizí, křeslo pro čtení, ale i ostatní detaily. Ložnice se díky umístění přímo u okna pyšní dostačujícím denním světlem. Z ložnice mají majitelé rozhled téměř po celém bytě, což je velkou výhodou. 

Dekorace a nábytek ve světlé barvě se k tomuto bytu náramně hodí. Byt působí vzdušně a čistě.

Kuchyni majitelé kvůli nedostačujícímu dennímu světlu zvolili v bílé barvě. Místnost tak vypadá světle a opticky se zvětšila. Důležitým krokem bylo umístění osvětlení ke stropu, ale také instalace světla přímo na kuchyňskou linku. Majitelé si vybrali moderní kuchyň, která je vybavena vestavěnou troubou, i mikrovlnnou troubou přímo v panelu. 

Osvětlení pracovní plochy kuchyňské linky bylo skvělým řešením.

Dostáváme se k malé pracovně, do které projdeme přes jídelnu. Díky situování pracovního koutku přímo k oknu zde vznikl krásný světlý prostor, vybavený pouze bílým kancelářským stolem a židlí, květinou a béžovými stínidly proti přímému slunečnímu svitu. A jelikož je stůl situovaný za příčku, která odděluje pracovnu a kuchyni, vznikl tak klidný koutek určený pro práci. 

Místnost je situována přímo k oknu, a vytváří tak malý, útulný koutek.

Koupelna je sice bez oken, ale zato je osazena dostatečným osvětlením. Obložení bylo zvoleno ve světlých šedo-béžových barvách tak, aby místnost působila větší. Bílá podlaha dodává místnosti moderní “šmrnc”, stejně tak jako bílé obložení vany. Koupelna disponuje velkým prostorem, a tak se sem kromě umyvadla, vany a sprchového koutu vešla i pračka se sušičkou.

Světlé barvy koupelny vypadají spolu s umělým osvětlením moderně a útulně.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login