Návštěvy bytů

Mini byt s prosklenou ložnicí

Od   | 

Renovace kyjevského bytu o výměře 45 m2 byl pro místní designéry výzvou, jíž se zhostili se ctí a šarmem. Podívejte se, jak do tohoto skromného prostoru vměstnali kuchyň s obývákem, jídelnu i ložnici.

Úkolem návrhářů bylo z bytu, který majitelé chtějí pronajímat, vytvořit atraktivní a účelné místo, které zaujme návštěvníky s rozličným vkusem i potřebami, ať už tady stráví prodloužený víkend nebo třeba měsíc.

Díky přilehlému pásu oken, který sahá od stěny obývacího pokoje ke stěně ložnice, je celý byt velmi světlý. Proto si designeři mohli dovolit tmavý obklad za kuchyňskou linkou i v části obývacího pokoje. Tyto dvě části bytu jsou od sebe odděleny malou příčkou, která do prostoru přirozeně zapadá.

Paleta barev, která se zde vyskytuje, je kontrastem přírodních odstínů: černé, šedé a hnědé. Tam, kde to šlo, použili designeři i přírodní materiály. Podlaha, nábytek i kožené čalounění sedačky. Celý byt barevně zvýrazňuje tmavě zelená stěna v ložnici a jídelně.

Oči každého upoutá nevšedně řešená ložnice, která je součástí celého prostoru, prosklená stěna však dokonale vymezuje její hranice. Dostatek soukromí zajišťují mohutné závěsy, které se dají dle libosti zatáhnout.

Industriální styl, který v bytě dominuje, je doplněný o několik designových kousků tvořících v jídelním koutu teplo domova.

Zrcadlo umístěné uprostřed tmavé stěny jídelny je nejen stylovou dekorací, ale zároveň celý kout opticky zvětšuje, a to především ve spojení s dopadajícím denním světlem z ložnice, resp. celého bytu.

Jako celý byt je i ložnice řešená minimalisticky a účelně. Praktičtí společníci, jako je židle nebo dřevěný taburet, jsou zároveň dekorace, které do konceptu renovace skvěle zapadají. Ranní probouzení musí být na tomto místě dechberoucím zážitkem.

Koupelna pochopitelně není součástí jednotného prostoru bytu, ale i tady můžeme najít nejen barevnou linku, která navazuje na ložnici, jídelnu i kuchyň s obývákem. Světlý obklad a sprchový kout oddělený skleněnou stěnou místnost opticky zvětšují, proto není černý kus nábytku umístěný pod umyvadlem žádnou překážkou.

Úzká nika ve sprchovém koutu, která slouží jako odkládací prostor pro hygienické potřeby, nebo decentní obraz nad toaletou – to jsou další podstatné detaily, které z koupelny dělají svěží místo korespondující se stylem tohoto apartmá. A co vy? Líbilo by se vám pronajmout si tento příbytek?

Foto: Design Milk

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login