Návštěvy bytů

Garsonka v domě v neoklasickém stylu: Moderní design rozveselují původní štuky

Od   | 

Jedinečný byt v centru historické zástavby města překvapí smyslem pro moderní design, aniž by se vzdal svého historického původu. Když vstoupíte do bytu, budete okouzleni jeho štukovými zdmi, které jsou čistě bílé a inspirované francouzským neoklasicismem. Takové detaily jako vysoké stropy, celoplošná okna, přírodní parkety, sádrové římsy a dřevěné okenice přispívají k pocitu elegance a starožitnosti zároveň.

Staré prvky nemusí být překážkou v moderním designu. Zdroj: INT2 architecture

Harmonie bílé, černé a hnědé

Barevná paleta je záměrně omezena na tři základní odstíny – čistou bílou, hlubokou černou a tmavě hnědou. Využití bílé barvy na stěnách má strategický význam. Nejenže tato barva umožňuje projevit hru světla a barev, ale také zdůrazňuje proporce místnosti a čistotu architektonické formy. Každý kout tohoto bytu je vybaven tak, aby odrážel výjimečnost a krásu klasického designu. Všimněte si také neobvyklého prvku, a to černého minimalistického boxu. Tento box představuje důrazný protiklad k bílým, klasickým stěnám a hraje roli jakési kompoziční centrály, kolem které jsou soustředěny hlavní funkční plochy v bytě. Designový box má ale multifunkční využití. Sdružuje všechny technické místnosti v bytě – koupelnu, kotelnu a kuchyni. Slouží také jako úložný prostor včetně integrované šatny.

 

Variabilní pohovka vhodná i do menší místnosti

 

Designové a funkční osvětlení

Osvětlení v tomto neoklasickém designu hraje klíčovou roli, která přesahuje pouhé osvětlení prostoru. Důmyslné umístění různých závěsných světel vytváří dynamický a proměnlivý světelný efekt, který dokáže zvýraznit různé aspekty interiéru podle času dne a ročního období. Tato strategie začíná jemnými svítidly, která rozptylují světlo po celém prostoru a společně s denním světlem vytváří jemný a rovnoměrný efekt a pomáhají navozovat odlehčenou atmosféru bytu. Tato jsou doplněna o závěsná svítidla, která produkují přímější a intenzivnější osvětlení. Tyto zdroje světla akcentují určité prvky designu, jako jsou umělecká díla či architektonické detaily. Nakonec, ve vybraných místech jsou použita čistě akcentová světla. Ta jsou záměrně nastavena tak, aby vytvářela dramatičtější stíny, a vynikla díky nim kontrastní hra mezi černými a bílými plochami.

Jednoduché čisté tvary nábytku rozveselují původní štuky. Zdroj: INT2 architecture

Kožený luxus

Tento byt je vrcholným příkladem jednoduchého a elegantního designu. Tmavě hnědé dřevěné parkety přinášejí do prostoru teplotu a přirozený prvek, který se harmonicky snoubí s bílými a černými plochami. Nízké kožené sedačky v stejném tmavě hnědém odstínu přidávají na pohodlí a luxusu, a přesto nevybočují z minimalistické estetiky bytu. Centrálním bodem obývacího prostoru je moderní krb. Je to přitažlivý prvek, který  vnáší do interiéru charakter a atmosféru, aniž by narušil jeho čisté linie a jednoduchost. 

Kůže je extrémně odolný materiál, který dokáže vydržet dlouhé roky použití bez známek opotřebení. Plynový krb udělá dost parády, a přitom není v místnosti nepořádek. Zdroj: INT2 architecture

Útulná ložnice je nezbytná v každém domově

Ložnice tohoto bytu je pravým útočištěm pro odpočinek a regeneraci. Dominuje jí velká vysoká postel, která vyzdvihuje luxus a pohodlí, ideální pro dlouhé, klidné noci nebo lenivá víkendová rána. Postel je strategicky umístěna tak, aby využila přirozeného denního světla, které prostor zaplavuje skrze velká okna. Další významný prvek místnosti je černá vestavná skříň. Skříň nabízí dostatek úložného prostoru, a pomáhá tak udržovat místnost v bezchybném pořádku. Ložnici dále zdobí strop s uměleckým motivem, který dodává interiéru určitý historický nádech, a kontrastuje tak s moderními prvky. 

Černo-bílé pojetí ložnice není zcela obvyklé, přitom působí velmi elegantně. Zdroj: INT2 architecture

Produktivita na prvním místě

Pracovní kout tohoto bytu je ukázkou funkčnosti a jednoduchosti. Tento prostor definuje především malý černý stolek se dvěma šuplíky, který nabízí dostatek prostoru pro počítač, notebook nebo jakékoliv další nástroje potřebné k práci. Stůl je umístěn tak, aby využíval maximální množství přirozeného světla přicházejícího z okna, což zajišťuje, že pracovní prostor je vždy dobře osvětlený. Kvalitní stolní lampa je dalším klíčovým prvkem. Její světlo je dostatečně silné a přitom jemně rozptýlené, aby nepůsobilo únavu očí při delším čtení nebo psaní. V této domácí kanceláři není žádné další rozptýlení. Vše je zaměřené na podporu koncentrace a produktivity. Není zde žádný zbytečný nábytek nebo dekorace, které by mohly odvádět pozornost. Toto je místo, které bylo navrženo s jediným účelem – poskytnout klidný a efektivní prostor pro práci nebo studium.

USB přímo na pracovním stole?

 

Koupelna pro ty nejnáročnější

Koupelna upoutá mramorovým lesklým obkladem na stěnách a dodává prostoru luxusní nádech, zatímco teplé dřevo použité na podlaze a ve vybraných detailech vytváří přirozený kontrast a dodává prostoru útulnost. Černé prvky, jako je topení či komoda, vnášejí do koupelny sofistikovaný moderní nádech.

Kombinace mramorového a dřevěného dekoru je trendy. Zdroj: INT2 architecture

Sprchový kout je jedním z vrcholných prvků této koupelny. Nemá žádnou zástěnu a skrývá se za rohem, což mu dodává pocit vzdušnosti a volnosti, ale zároveň zaručuje dostatečné soukromí. Sprcha stojí na dřevěných parketách, které připomínají wellness centrum, a vnášejí tak do prostoru náznak exkluzivity a luxusu.

Zdroj: INT2 architecture

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login