Návštěvy bytů

Garsonka s luxusním výhledem: I maličký byt může působit vzdušně

Od   | 

Studentský byt, mladý majitel, nádherný výhled, učení a málo času stráveného v bytě. Takové veličiny přímo předurčují k tomu, aby bydlení bylo maximálně jednoduché, účelné a vzdušné. V této garsonce se to povedlo, a jako bonus vůbec nepůsobí stísněně, byt vypadá větší, než ve skutečnosti je.

Velmi šťastný tah je optické i funkční rozdělení prostoru jádrem, kde najdeme toaletu, koupelnu a otevřené úložné prostory, směřující dále do obývacího pokoje. Návštěvník, který vejde, tak tedy nemá celý byt “jako na dlani”, nepřehlédne celý jeho prostor, což činí dojem větší rozložitosti bytu. Z druhé strany jádra se vešla i skromná průchozí kuchyně. V bytu o jedné místnosti je tak naprosto vše potřebné – obývací pokoj, ložnice, kuchyň i “chodba”, tedy prostor ihned za dveřmi,.

Strohost nabourávají veselé obrazy i koberec

Byt samozřejmě využívá světlé stěny, které jsou v malém prostoru nezbytností. Jedinou výjimkou je stěna v kontrastní šedé barvě. Aby celek nepůsobil až přehnaně industriálně a nepostrádal útulnost, na podlaze byly ponechány krásné, teple hnědé parkety, které doplňuje rovněž teple hnědá sedačka. Bohémský podtón dodávají neotřelá a veselá umělecká díla, která interiéru do značné míry vévodí, dodávají mu šmrnc a vtip. Pro mladého člověka je velmi důležitá možnost pozvat si domů přátele; ti se mohou posadit kromě sedačky i na černá křesílka, která se dokonale barevně doplňují a tvoří pozadí pro barevný kobereček. Jednoduchý kovový konferenční stolek už jen podtrhuje jedinečný dojem. 

Police z předsíně přecházejí do obývacího pokoje

Kuchyně v industriální notě

Menší kuchyně mladému studentovi beze zbytku postačuje, má vestavěnou troubu, sporák i úložné prostory, takže pro jednoduché vaření nic nechybí. Antracitová barva v této části podtrhuje moderní, industriální vzhled, který ještě zdůrazňuje betonová pracovní plocha a betonová stěrka na stropě, která poskytuje dokonalé pozadí výrazným černým reflektorovým svítidlům. Policový systém i zde pokračuje dále a tvoří tak jednotící prvek celého bytu.

Při vaření má majitel nádherný výhled

Ložnice je zařízena velmi jednoduše a lze oddělit pojezdovými dveřmi, které zároveň skrývají i šatní skříň, takže běžně neruší jednoduchý a účelný vzhled bytu. Ani v ložnici nechybí designově zajímavé svítidlo.

Dveře šatní skříně lze odsunout a tím uzavřít ložnici

Malá koupena si žádá zrcadlo i sklo

Koupelna je pojata značně minimalisticky a vévodí jí betonová stěrka. Sprchový kout z čirého lesklého skla, odrážejícího okolí, a velké zrcadlo dokonale zvětšují a prosvětlují malý prostor bez okna. Toaleta nepostrádá bidet pro dokonalou hygienu a pohodlí. Nechybí skříňka s umyvadlem a prostorné zrcadlo, které malou koupelnu opticky zvětšuje. Netradiční, ale dokonale funkční, je podomítkové provedení baterií. 

 

Fotogalerie:

 

Pojďte si s námi zalovit

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login