Kuchyně

Eurocucina 2016 aneb kuchyně současnosti

Od   | 

Součástí mezinárodního veletrhu nábytku Salone del Mobile byla tento rok i výstava kuchyní nazvaná Eurocucina. Nesla se v tmavých barvách, které se hodí do velkých a světlých interiérů. Pokud takové nemáte, nezoufejte. I pro vás jsme našli pěkné a zajímavé nápady pro vaši kuchyň.

Pomineme-li barevnost kuchyňské sestavy, která se stejně odvíjí od vkusu a dispozice prostoru, pak tím, co jednoznačně vyniká v kuchyni, je mobilita sestav. Bezúchytkové provedení je v kurzu už několik let, nyní se k naprosté dokonalosti sestav přidala i možnost ukrytí všech částí, a to včetně dřezu nebo varné desky. Výsledkem je uzavřená sestava, která na první pohled ani nemusí působit jako kuchyně.

Toto řešení je vhodné do interiérů, kde je propojená kuchyně s obytným prostorem, protože sestava nevyčnívá a nevyvolává v místnosti pocit nepořádku. A jak toho výrobci docílili? Jednoduchým posouváním částí, které odkrývají nebo zakrývají to, co nechceme, anebo naopak chceme vidět. U dřezu je baterie sklopná a nepřekáží. V některých sestavách byla zabudovaná elektronika, a tak se pouhým stiskem tlačítka (nebo bezdotykovým spuštěním) zavírala dvířka, přesouvaly panely nebo se dokonce otevíral a zavíral dřez.

Už jsme si zvykli, že odsavače par vypadají jako lustry, dokonce jsme našli i takové, které připomínají sušák na vlasy, co se kdysi používal v kadeřnictví. Zaujaly nás však pracovní desky, jejichž část se mohla používat pro vaření. Na první pohled to nebylo znát, protože zde nebyly naznačeny varné zóny a deska se zapínala pouhým dotykovým ovládáním. Výsledek byl vysoce elegantní a do současné moderní kuchyně optimální.

Fotogalerie:

Připravila: Karolína Sornas, Foto: autorky přímo z veletrhu Salone del Mobile

Související články:

Rychlé postřehy ze Salonů nábytku 2016

Postel ze stolu

Trochu jiná rozkládací sedačka

Manželská postel z knihovny

Light and Building 2016 a nové trendy v osvětlení


You must be logged in to post a comment Login