Inspirace

Elektrické radiátory tam, kde se teplovodní vytápění nevyplatí

Od   | 

Radiátor Zehnder Fare Tech se ve spojení s komfortním systémem větrání Zehnder ideálně hodí třeba do nízkoenergetických novostaveb s tepelnou ztrátou do přibližně 10 W/m², neboť se zde již sotva vyplatí investice do tradičního teplovodního topného systému.

Díky elegantně prohnuté přední části vyzařuje příjemné sálavé teplo optimálně do prostoru. Jeho čelní plocha z obzvláště vodivého a antikorozního hliníku navíc zajišťuje reakčně rychlý a flexibilní tepelný komfort.

Inteligentní regulace

Uplatnění najde také všude tam, kde je potřeba vytápění pouze s časovým omezením. Jistě přijde vhod obzvláště v chladných přechodných obdobích, protože tak není nutné spouštět na plný výkon kompletní topný systém. Dále se Zehnder Fare Tech hodí jako doplňkový zdroj tepla v kombinaci s teplovzdušným vytápěním, jak se používá u mnohých výrobců prefabrikovaných domů. Jeho inteligentní regulace poskytuje prostřednictvím integrovaného LCD ovladače komfortní, přesné nastavení teploty, stejně jako využití předem nastavených programů vytápění. Navíc s externím teplotním senzorem a ukazatelem spotřeby energie neustále zaručuje ekonomický provoz. Integrovaná regulace pozná každou změnu teploty – například, pokud je delší dobu otevřené okno – radiátor se ihned automaticky vypne. Jakmile je okno opět zavřené, vrátí se Zehnder Fare Tech do nastaveného provozního režimu.

Montážní přednosti

Radiátor může být díky nízké hmotnosti ve všech velikostních variantách odnesen a nainstalován jednou jedinou osobou. Navíc je montáž usnadněna vodováhou integrovanou do konzoly H. Nový elegantní elektrický radiátor je k dodání ve výšce 575 mm v sedmi délkách od 407 mm do 1280 mm s příslušným tepelným výkonem od 300 do 2000 Watt ve všech více než 51 brilantních barevných odstínech Zehnder.


You must be logged in to post a comment Login