Návštěvy bytů

Eklektický styl dává najevo, že tu bydlí lidé s nápaditým vkusem

Od   | 

Byt, který jsme navštívili není velký, ale díky bílé barvě, která je použita v celém interiéru a která prostor prosvětluje, nepůsobí stísněně a drobné barevné doplňky dávají tušit, že tu bydlí mladý pár s výrazným vkusem.

Hned za vchodovými dveřmi se návštěvník ocitne v dlouhé úzké chodbě zakončené oknem, kterým sem vchází denní světlo. Proto místnost působí větší než ve skutečnosti je. Opticky tomu napomáhá i položení podlahy, prkna jsou kolmo na dlouhou stěnu, což ji opticky zkracuje. Bílá barva prostor sjednocuje a modře zbarvený běhoun zatepluje.

Právě modrá barva se nevelkým bytem prolíná v detailech, který interiér sjednocují. Za vchodovou částí se návštěvník ocitne v srdci bytu, což je prostorná místnost s kuchyňským koutem, jídelním stolem a sofa. Na místnost navazuje samostatná ložnice ukrytá za bílými robustními křídlovými dveřmi, které lze otevřít tak, že obě místnosti splynou v jednu.

I v centru bytu je na zemi bílá dřevěná podlaha evokující skandinávský styl. K němu je doladěn jídelní stůl se židlemi i sezení. Modré detaily v podobě textilních doplňků rozveselují bílou ložnici, kde jako v jediné místnosti majitelé zvolili do okna lehký voál. Ostatní okna jsou bez záclon i závěsů, ovšem široké parapety zdobí bytové doplňky a pokojové rostliny v nevšedních keramických obalech.

Kuchyně je navržena do rohu místnosti a poskytuje vše, co je třeba k pohodlnému vaření. Bílá dvířka doplňuje dřevěná pracovní deska a jednoduchost podtrhují nerezové spotřebiče sladěné s úchytkami ze stejného materiálu. Dřevěný paraván odděluje kuchyňskou část od sezení, které je jako jediné v prostoru výrazně barevnější. Modré sofa je podpořeno barevným kobercem i obrazem ve stejném duchu.

Ložnice se nachází v samostatné místnosti a nese se rovněž v bílém, elegantním stylu. Ten je rozjasněn rovněž modrou v podobě textilních doplňků a za postelí je z pevného lana vyrobena síť. Nejen její modrá barva, ale i netradiční provedení rozveselují místnost, podobně jako obrazy nad ní.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login