Technika v domácnosti

Dýchejte čistý vzduch: S čističkami Xiaomi je to hračka!

Od   | 

V dnešní době si chráníme zdraví mnohem více, než tomu bylo dříve, a přestože mimo domov nosíme respirátory a při ruce máme neustále desinfekce, jen málokdo přemýšlí také nad zdravou domácností. Čističky vzduchu Xiaomi jsou skvělou volbou jak v domácnosti docílit čistého vzduchu a tím pádem i zdravého prostředí. Díky výkonnosti a elegantnímu provedení si je rozhodně zamilujete i vy!

Čistička vzduchu Xiaomi vypadá jako zajímavý doplněk. Zdroj: Xiaomi Planet

Příjemný poměr cena a výkon

Pokud se chystáte zakoupit čističku vzduchu, která vás finančně nezruinuje a zároveň splní požadované, za zmínku stojí Xiaomi Air Purifier 2H. Díky kvalitnímu motoru má nízkou spotřebu energie a to při klasickém provozu cca 4,8 W. Čistička je tichá a skvěle lze ovládat i pomocí aplikace přes telefon i pokud nejste doma. Vzduch tak lze monitorovat v reálném čase, dokáže měřit aktuální kvalitu vzduchu, teplotu, nebo vlhkost a disponuje také časovačem, nebo ovládáním rychlosti. Tento model má v sobě zabudované kvalitní čidlo prachových částic a proto se na čističku lze opravdu spolehnout.

Plusem zařízení je i elegantní vzhled, které nenaruší vzhled okolního prostoru a navíc lze nastavit noční režim, při kterém je čistička maximálně tichá. Jednoduchost modelu podtrhují i diody, místo klasického displeje, díky kterým je čistička přehledná. Vybavení filtrem HEPA třídy H3 ve tvaru válce 360° dokáže neutralizovat až 99,97% nečistot o velikosti až 0,3 μm. Filtr představuje kombinaci HEPA filtru a uhlíkového filtru, který obsahuje na 330 gramů aktivního uhlí. Navíc výměnu filtru je potřeba provést cca jednou za rok a na výměnu upozorní aplikace Mi Home, tudíž se není o co starat.

Tři stupně filtrace pochytí nečistoty.
Zdroj: Loveair

Žádaná čistička vzduchu 21.století

Další alternativou může být Xiaomi Air Purifier 3H, která patří mezi jeden z nejžádanějších modelů této značky. Oproti staršímu modelu má vyšší výkonnost, tišší režim a zajímavěji řešené ovládání. Lepší výkonnost si poradí s plochou velkou až 48 m2 . Tento model lze ovládat na mobilu přes aplikaci, nebo na dotykovém displeji Smart OLED, kde zjistíte veškeré hodnoty a navíc i hladinu polétavého prachu 2,5 a zároveň barevný prstenec, který mění své barvy podle koncentrace polétavého prachu. 

Zařízení je oproti staršímu modelu také vzhledově atraktivnější a disponuje až šesti režimy. Uvnitř čističky bylo umístěno přesné laserové čidlo prachu, podle kterého je spuštěna automatická reakce na znečištění. V čističce také najdeme černý, válcovitý filtr 360°, který představuje kombinaci HEPA filtru a uhlíkového filtru (330 g uhlí). Zachycuje až 99,97% nečistot včetně nejmenších částic. Dokáže také pohltit škodlivé plyny a zápachy. Životnost filtru je okolo 12 měsíců a mobilní aplikace sama upozorní na potřebnou výměnu. 

Ovládejte čističku i mimo domov! Zdroj: Loveair

Maximální účinnost a chytré ovládání

S nepatrnou spotřebou 4,8 W vás uchvátí čistička vzduchu Xiaomi Air Purifier Pro. Takto malá spotřeba je dána dvojitým bezkartáčovým stejnosměrným motorem od společnosti Nide. Navíc čističkou lze čistit plochu až 60 m2. O maximální zachycení všech nečistot se postará válcovitý filtr, který vzduch nasává ze tří stran. U tohoto modelu se však doporučuje filtr měnit jednou za 4 měsíce, nicméně ani tady se o nic nemusíte starat, zařízení vám dá samo vědět. Vrchní vrstva filtru je 3x – 5x tvrdší než u jiných značek a a díky pevnosti je odolná vůči mastnotě, nebo kyselinám. 

Zajímavé je i chytré ovládání zařízení. Čistička nabízí tři režimy a lze ji ovládat ručně, i přes telefon. Kromě zobrazení údajů o vzduchu má také funkci plynulého zvyšování výkonu zařízení, které je použito v okamžiku, kdy je čistička přenesena do větší místnosti. Disponuje také jednoduchým a přehledným LCD displejem, ze kterého vyčtete vše potřebné. Čistička má v sobě zabudované i precizní laserové prachové čidlo, které umí detekovat částice o velikosti pouhých 0,3 μm. Tento model oceníte nejen z estetického hlediska, ale i rozměrově. Na podlaze zabírá pouze 26 x 26 centimetrů.

Elegantní vzhled, i malý rozměr. To vše čistička nabízí.
Zdroj: Loveair

Vzhled a výkon potěší

Mezi špičku a novinku mezi čističkami v boji proti smogu je model Xiaomi Air Purifier Pro H. Vyšší úroveň účinnosti oproti dřívějším modelům se zvýšila do obdivuhodných 600 m3/h, díky čemuž vyčistí plochu až do 72 m2. Novinku představuje také větší filtr s delší životností. Na dotykovém OLED displeji zobrazíte všechny potřebné údaje, včetně indikátoru kvality vzduchu, který mění svou barvu podle nečistot ve vzduchu. 

Na výběr jsou tři rychlosti ventilátoru a zařízení samo pozná, zda je vzduch čistý, čímž pracuje na nízké otáčky. Pokud je však vzduch znečištěný, čistička sama zrychlí na vyšší výkon. Díky tomu je energeticky úsporná. U tohoto modelu musíte však počítat také s vyšší investicí.

Výkonná čistička nenarušuje estetiku prostředí. Zdroj: Loveair

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login