Koupelny

Dvojumyvadlo versus dvě umyvadla vedle sebe. Nemačkejte se v koupelně už nikdy více

Od   | 

Bojujete každé ráno s ostatními členy rodiny o jedno umyvadlo? Možná je na čase zapřemýšlet nad spojeným dvojumyvadlem a nebo, pokud máte trochu prostoru, nad dvěma umyvadly vedle sebe. Během zbrklého rána vám ušetří nejen čas, ale i nervy.

Máte-li dostatek prostoru, dopřejte si dvě umyvadla vedle sebe. Zdroj: Geberit

Praktičnost především

Z praktického hlediska doporučují odborníci spíše dvě oddělená umyvadla vedle sebe. Pokud se nevejdou, může být skvělou alternativou právě dvojumyvadlo, avšak i pro ně je důležité mít dostatek prostoru. Kromě toho je důležité, aby k umyvadlu byl pohodlný přístup a okolní vybavení nepřekáželo. Obecně se doporučuje ponechat před umyvadlem alespoň 60 – 70 cm volného místa, avšak čím více, tím lépe. Vedle umyvadla bychom měli také počítat se zavěšením ručníků, a proto okolo umyvadel ponechte alespoň 30 cm volného prostoru. 

Šedá barva ve všech možných odstínech je u umyvadel jedním z velkých trendů. Zdroj: Kaldewei

Užitečné rozměry

Pokud se rozhodnete pro dvě umyvadla vedle sebe a máte pro ně opravdu dostatek místa, pak je důležité mít na paměti, že klasické umyvadlo má výšku asi 50 – 65 centimetrů a hloubku přibližně 40 – 50 centimetrů. Do menších koupelen odborníci doporučují umyvadla o šířce cca 50 – 55 cm. Do velkých místností si můžete klidně dovolit i šířku 75 – 100 cm a udělat z umyvadla hlavní dominantu koupelny. Jestliže se naopak přikloníte k dvojumyvadlu, pak počítejte s jeho minimální délkou 105 cm, a maximální až kolem dvou metrů. Šířka dvojumyvadla bývá okolo 130 – 150 centimetrů. A výška bývá totožná jako u klasického umyvadla. Čím delší dvojumyvadlo můžete do koupelny zvolit, tím lépe.

Umyvadla mohou být postavená na desce, nebo nebo v ní mohou být zapuštěná. Zdroj: Duravit

Tvar umyvadel a jejich provedení

Rozhodnete-li se pro dvě samostatná umyvadla, pak můžete mít variantu postavenou na desce, nebo zapuštěná. Tvar, velikost i materiál záleží na vás. Jestliže jste ale dali přednost dvojumyvadlu, ani tady vás výběr tvarů a provedení nezklame. Trendem mezi dvojumyvadly jsou zejména jednoduché a rovné linie. Podle náročnosti si můžete také vybrat mezi variantou s jedním mycím prostorem nebo se dvěma. Setkat se můžeme také s dvojumyvadly, jejichž mycí zóny jsou lehce vychýlené z osy, takže k nim přistupujeme lehce ze strany. To je praktické zejména tam, kde není místa nazbyt. Nemusíte se ani obávat o úložný prostor. Všechna umyvadla je možné doplnit o skříňku nebo police.   

Umyvadla nezapomeňte doplnit nepřehlédnutelnými bateriemi. Zdroj: Grohe

Fotogalerie:

Jak na správné koupelnové osvětlení?

You must be logged in to post a comment Login