Návštěvy bytů

Dům v horách připomíná pohádku. Jak se bydlí v takovém ráji?

Od   | 

Sníte o dokonalém bydlení jako z pohádky v prostředí horských štítů, luk a lesů? Dnešní dům je přesně takový. Dům se nachází na obrovském zalesněném pozemku s jedlemi, osikami, aróniemi a dalším křovinami. Dokonale vyhovuje venkovskému životnímu stylu celé rodiny.

Dům v horách je krásný při pohledu zvenku i uvnitř. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Nádherná stavba vyniká hlavně prosklenými plochami, které jsou skutečně obrovské. Z každé části domu vidíte ven a můžete se pokochat pohledem do přírody. V hlavní části se nachází prádelna, kuchyně, spíž, jídelna, obývací pokoj, hlavní vchod a ložnice. V části, která se nalézá na stejné úrovni se zahradou, a je tedy níž než předchozí, nechybí úložné a mechanické prostory, apartmá se dvěma ložnicemi a společný odpočinkový prostor vedoucí na terasu. Z obývacího pokoje se dostanete po schodech z oceli a dřeva do loftu, který je zároveň studovnou a pracovnou.

Kam pro stolní lampy?

 

Jemně zakřivená skleněná stěna umožňuje nádherně panoramatické výhledy. Ať už rodina stoluje, dívá se na televizi nebo jen tak odpočívá, stále je obklopena přírodou. I doma. Skleněná stěna začíná v jídelně a pokračuje přes hlavní obytnou část. Celý dům má elegantní moderní nádech. Zmínit můžeme hrubé kamenné dýhy, srubové sloupy, hrubě řezané dřevo, hluboké převisy s důležitou linií střechy. Ta chrání dům před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Z vnějšku jsou použité materiály a barvy: cedrový zkosený obklad, svislý obklad a obklad z kónicky řezaného cedrového šindelu. To vše doplňují dýhy z mechu Montana. Ty chrání dům před sněhem.

Dřevo je nezbytnou součástí interiéru. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Interiér je jedním slovem nádherný. Tvoří jej promyšlená kombinace kamene, hrubého dřeva a hladké, bílé podlahy vyrobené z dubového dřeva. Vše chytře vyvažují lakované ocelové nosníky, plovoucí schodiště z oceli a dřeva. Na krov byly použity dřevěné střešní rámy a ocel. Z barev v domě převládají především zemité tóny hnědé, zelné a šedé. Na fotografii se můžete kochat pohledem ze schodiště do hlavní obývací místnosti. Všude je vidět, s jakou precizností byl interiér tvořen. Ladění barev, použité materiály i výběr nábytku spolu ladí. Obrovský prostor, vysoký strop a spousta světla dodává bydlení domácí atmosféru, která přímo vybízí k odpočinku. 

Krásný kamenný krb patří k dominantám celého domu. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Velká obývací část je určena k trávení volného času celé rodiny. Dominantou je kamenný krb sahající od podlahy až ke stromu s římsou z kamenných desek. Kontrastní lustr v černé a zlaté barvě visí z klenutého stropu a dodává místnosti moderní a elegantní nádech. Je to dokonalý prvek, který přináší rovnováhu do architektury interiéru, jako jsou například i odhalené nosníky a schodiště. Menší sedačku dekorují malé polštáře a doplňují ji různá kožená křesla. Masivní konferenční stolek je v podobném stylu jako nábytek v ložnici. 

Kvalitní masivní nábytek, sladěné detaily a spousta světla. To jsou největší výhody tohoto bydlení. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Součástí hlavní místnosti je i jídelna. Ta obsahuje velký masivní dřevěný stůl a spoustu dřevěných židlí. Ideální pro velkou rodinu nebo pro návštěvu. Jídelní část stojí na barevném kusovém koberci a je tak opticky oddělena od zbytku. Nechybí ani příborník opět z masivního dřeva, na kterém jsou umístěné dekorativní květiny. Ty se ostatně nachází po celém domě a ještě více dotváří romantickou atmosféru. Nad stolem visí dva kovové lustry, které dodávají světlo v tmavých ránech nebo večerech. Krásný výhled při jídle zajišťují obrovská okna. Od stolu se také mohou majitelé dívat na krb a dokonce i na televizi.

Velký výběr krbů a krbových kamen

 

Dřevěné masivní schody s nášlapy z bílého dubu a kovovými prvky perfektně ladí se zábradlím. Jsou klasické a zároveň moderní. Dotváří atmosféru domova. Zapomenout nesmíme ani na kuchyň, která je samozřejmě součástí domu. Nachází se v prodloužené části obývací části, takže je její součástí, ale zároveň chytře oddělena tak, aby výrazněji nezasahovala do zbytku. Kuchyňské skříňky v bílé barvě doplňují vestavné spotřebiče v nerezu. Mozaika na stěně a deska z mramoru, která je barevně podobná mozaice, hezky dotváří celek. Díky použitým barvám není kuchyně jednotvárná a nudná. Větší pracovní prostor přináší kuchyňský ostrov, jehož součástí je klasická a mikrovlnná trouba. Americká lednice poskytuje dostatek místa pro uložení potravin. 

Kuchyně je součástí hlavní části domu, ale zároveň je šikovně oddělená. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Část nad schody, která se využívá jako pracovna nebo studovna, není sice příliš velká, ale využitá je maximálně. Všude vás obklopuje vůně dřeva, příjemný prostor a spoustu světla. Kvalitní masivní stůl je samozřejmostí a nechybí ani pohodlné, kožené křeslo. Na stěně vás mohou zaujmout lyže použité jako dekorace. Když si chce někdo od práce chvíli odpočinout, může se jít nadýchat čerstvého vzduchu na terasu. 

Ložnice není příliš velká, zato je nesmírně útulná. Každý den se člověk probouzí do krásného horského výhledu. Masivní nábytek ladí s postelí ze stejného materiálu. Tmavě modrý odstín na stěnách zde vůbec nepůsobí rušivě, díky velkým oknům a dostatku denního světla. Aby ho přece jen nebylo tak moc, je možné zastínit okna designovými závěsy. Kvůli teplu zde byl zvolen celoplošný koberec v jemné béžové barvě. Zajímavým doplňkem je kožené retro křeslo, které celek hezky doplňuje. 

Okna v ložnici jsou navržená s ohledem na výhledy. Kdo by o ně nestál? Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Promyšlená je v domě skutečně každá místnost a platí to i o koupelně. Z fotografie je patrné, že majitelé mají rádi staré věci. Proto zvolili vanu na kovových nohách patřící trochu do stylu retro. V tomto duchu se pak nese i zbytek vybavení. Ať už je to vanová baterie, věšák na ručníky nebo malé věšáčky. Podlaha je trochu netradičně kamenná. Aby nezábla do nohou, je hned vedle vany položena bílá, chlupatá rohožka. U koupelny je okno, a tak se koupající může i při relaxaci ve vodě kochat výhledem ven. 

Stylová vana nesmí chybět. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Fotogalerie:

 

Nádherné jídelní stoly. Víme, kam pro ně!

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login