Návštěvy bytů

Dům pro tříčlennou rodinu: Díky četným odkazům k přírodě tu panuje uklidňující příjemná atmosféra

Od   | 

Při návrzích tohoto rodinného domku bylo cílem vytvořit vřelý a komfortní prostor pro tříčlennou rodinu. Interiér domu čítající 110m2 odráží nejnovější trendy a projevuje se četnými odkazy k přírodě.

Kuchyně je od obývacího pokoje oddělena prostorem pro toaletu, který zároveň zvenku tvoří prostornou knihovnu. Zdroj: Kowalczyk-Gajda

„Navrhování tohoto domu bylo velkým dobrodružstvím. Klienti, se kterými jsme si okamžitě porozuměli, nám důvěřovali natolik, že projekt rodinného domu byl realizován téměř na 100 %,“ říkají architekti ze studia Kowalczyk-Gajda. Přírodní materiály a jednoduchá řešení jsou největší předností tohoto interiéru. Nové uspořádání bylo navržené již na začátku developerských změn, a majitelé tak získali například malou prádelnu bez ztráty funkčnosti ostatních místností.

Dubové dřevo patří mezi jeden z nejoblíbenějších přírodních materiálů. V kombinaci s bílou a šedými tóny tvoří nadčasové spojení. Zdroj: Kowalczyk-Gajda

Prostory jsou světlé a působí útulně díky uplatnění neutrálních barev a světlého dubového dřeva. Dřevo doplňují další přírodní materiály jako je kov a kámen. Pokojové rostliny jsou efektní dekorací a dodávají prostoru na útulnosti. Architekti při zařizování využili doplňky, obklady a kusy nábytku v černé barvě, které se tak staly leitmotivem prolínajícím se interiérem. Výrazně umocnily jeho charakter a dodaly mu správný ráz.

 

Praktický pomocník v kuchyni: Senzorová baterie

 

Důraz byl kladen zejména na prosvětlenost místností. Právě světlo umožnilo zdůraznit krásu použitých materiálů, opticky otevřelo prostor a dodalo celé kompozici patřičnou lehkost. Pozornost si zaslouží velkorysý obývací pokoj s jídelním stolem, který z jedné strany obklopuje černý úložný prostor sloužící jako knihovna i místo pro ukládání skleniček. Tato černá „krabicová“ část z druhé strany vymezuje prostor pro kuchyň.

Kuchyně je navržena na míru prostoru a poskytuje dostatek úložného i pracovního místa. Zdroj: Kowalczyk-Gajda

Kuchyň tvoří jednoduchá stěna v kombinaci bíle lakovaných skříněk a částí z dubového dřeva s černými úchyty. Nezbytnou součástí jsou vestavné spotřebiče. Pracovní deska je opět v černé barvě, zajímavým prvkem jsou obklady v pastelově zeleném odstínu.

Vyberte tu správnou kliku

Součástí kuchyně je praktický stolek s barovými stoličkami. Jednotlivá patra domu spojuje dřevěné schodiště. V dalších patrech se nachází klidová zóna, kde si majitelé nechali zařídit ložnici a dětský pokoj. Každá z místnosti odráží oblibu majitelů v přírodních materiálech a minimalistickém stylu.

Motivy přírody vytvářejí v ložnici uklidňující atmosféru. Zdroj: Kowalczyk-Gajda

Zdroj: Kowalczy Gajda, Fotograf: Fotomohito, Marcin Wróblewski

Fotogalerie:

 

Nábytek na celý život: Kvalita, elegance i luxus…

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login