Návštěvy bytů

Domek pro tříčlennou rodinu skvěle zapadá do moderního trendu jednoduchosti

Od   | 

Samostatně stojící rodinný dům s plochou velkou 160 metrů čtverečních poskytuje rodině spoustu prostoru pro život. Je praktický, všestranný, ale nechybí v něm ani barevné variace a zajímavé doplňky.

Hlavním znakem tohoto domu je důraz na kvalitu použitých materiálů, jednoduchost a praktičnost. Zdroj: Kowalczyk Gajda

Návštěva do detailů vyladěných domácností je vždycky radost. Tady to není jinak. Domeček vás na první pohled zaujme bílou čistou barvou, prosklenými dveřmi a spoustou denního světla. Je navíc velmi sladký. A proč? Protože jeho součástí je i cukrářská dílna majitelů domu. Kdo by si nepřál mít doma čerstvé cukrovinky, kdykoliv si zamane?

Modrá a žlutá provází celým domem. Zdroj: Kowalczyk Gajda

Na stavbě domu se jeho obyvatelé celou dobu aktivně podíleli. Chtěli zachovat vzhled interiéru v moderním tónu s velkým důrazem na to, aby jednotlivé prostory byly zároveň funkční. Velká pozornost byla věnovaná kvalitě použitých materiálů se zárukou odolnosti, nábytek je tvořen na míru a různé detaily dokázaly vzhled vyzdvihnout do nadčasové podoby s individuálními prvky. Vstup tvoří menší předsíň s dřevěnou lavicí určenou k posezení při obouvání či zouvání bot. Pod ní je umístěn úložný prostor pro boty. Na stěně nechybí dostatek háčků k zavěšení bund a dalších věcí. Součástí takové chodby musí být rozhodně zrcadlo, tady je obrovské přes celou výšku stěny. 

 

Variabilní polohovací pohovka vhodná i do malého bytu

 

Otevřená kuchyně tvoří celek s obývacím pokojem a jde o skutečné centrum rodinného života. Na obklady mezi kuchyňskými skříňkami byl použit intenzivní slunečný odstín, který příjemně koresponduje se svítidly použitými nad pracovní deskou u kuchyňského ostrůvku. Zároveň se hodí i k dekorativním textiliím v obývacím pokoji. Žlutou ještě zvýrazňuje tmavě modré čalounění židlí a pohovek. Kuchyňskou část od jídelní a obytné odděluje podlaha. Zatímco u kuchyňského koutu byla použita šedivá dlažba, v další části můžete vidět dřevo. 

Z obývacího pokoje je vidět na schodiště vedoucí do dalšího patra domu. Zdroj: Kowalczyk Gajda

Kuchyňská linka ve tvaru písmene U nabízí skutečný komfort a prostor. Horní skříňky vedou až ke stropu, aby zajistily víc místa. Vestavné spotřebiče splňují požadavky na funkčnost i moderní vzhled. Bílá varná deska ladí s dřezem a bílou vodovodní baterií. Díky kuchyňskému pultu je pracovní prostor opravdu velký a poskytuje možnost efektivně vařit, mýt nádobí i pohostit případné návštěvníky. Jídelní kout se nachází v prostoru u velkých oken, na kterých jsou praktické a zároveň elegantní záclony a závěsy. Vedou až na zem a celá místnost je díky nim mnohem útulnější. Všude je použito vhodné osvětlení, takže dostatek světla je zajištěn i večer, když už denní světlo není. 

 

Kam pro obklady a dlažby?

 

Obývací pokoj v tomto domě získal skutečně luxusní prostor. Čalouněná tmavě modrá pohovka zabírá část u schodiště. Na stěně z masivního dřeva je připevněná televize. V části vedle je umístěn krb jako stvořený pro romantické chvilky, získání tepla za pošmourných večerů. Působí však dobře i takto, když není zapálený. Dva kovové konferenční stolky jsou jednoduchého designu, ale přesto vypadají elegantně. Kusový koberec je ideální pomůckou k rozbití strohosti. Za pohled rozhodně stojí velký černý lustr ve tvaru pavouka. Různé cukrářské dobroty vznikají v samostatné místnosti s perfektně vybavenou kuchyní pro pohodlné pečení. Nechybí potřebné spotřebiče, velká americká lednice a prostor pro tvorbu. To vše se navíc odehrává u velkého okna s příjemným výhledem ven. 

V druhé kuchyni je stěna za linkou vytvořena ze zdobených obkladů. Zdroj: Kowalczyk Gajda

Ložnice rodičů má své místo v podkroví a nás naprosto okouzlila. Velká čalouněná postel v barvě, která charakterizuje v podstatě celý dům a jeho vybavení. Samozřejmě jde o tmavě modrou. Ta byla použita i na dekorativních polštářcích. Po celé stěně se táhne vestavná dřevěná šatní skříň. Ukrývá dostatek prostoru pro veškeré oblečení. V podhledu nad postelí se nachází osvětlení. Malé noční stolky jsou ideální k odložení knížky nebo nápoje. V ložnici se nachází koutek se stolečkem a modrou čalouněnou židlí. Má multifunkční využití, jelikož slouží jako toaletka a pracovní stůl v jednom. 

Dětský pokoj pro mladou slečnu je zařízen jednoduše. Důraz byl kladen především na kvalitu nábytku a vybavení. Nábytek z masivního dřeva, jemný dívčí závěs i příjemný kusový koberec vytváří místo ideální pro princeznu. Nejzajímavější částí pokoje je dozajista 3D obrázek na stěně. K posezení láká starorůžový ušák jako stvořený pro čtení pohádek a k odpočinku. 

Dětský pokoj v jemných barvách potěší každou dětskou duši. Zdroj: Kowalczyk Gajda

V koupelně nesmí chybět prostorné umyvadlo a úložné prostory. Velké zrcadlo zajistí, že členové rodiny mohou konat svou očistu se vším všudy. Toaleta je umístěna v samostatné místnosti a vizuálně se podobá koupelně. Výrazné je hlavně opět masivní dřevo, stejné jako bylo použito už v obývacím pokoji a v kuchyni či v ložnici. Dlažba tu připomíná vzhledem koberec a celou místnost zajímavě rozjasní. Malé umyvadlo je praktické a nesmí chybět. 

Koupelna se sprchovým koutem v jednoduché bílé barvě vypadá jako stvořená pro každodenní očistu. Zdroj: Kowalczyk Gajda

Zdroj: Kowalczyk Gajda, Fotografie: Klaudyna Karczewska | Tempore Flores

Fotogalerie:

 

Tento hrnec uvaří takřka za vás!

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login