Návštěvy bytů

Díky rekonstrukci získalo malé podkroví na útulnosti a majitelka více užitné plochy

Od   | 

Podkroví jsou všeobecně stále vyhledávaná, a to i přesto, že není jednoduché je kvůli šikminám zařídit. Navíc nahoru se zpravidla nejezdí výtahem, ale hezky se šlape po schodech. Nic z toho však neodradilo mladou ženu, která v tomto podkroví bydlela už během studií. První, co udělala po jejich dokončení, byla rekonstrukce. 

Přestože má byt pouhých 23 m2 a dispozice se při rekonstrukci neměnila, trvaly práce několik měsíců. Prostor totiž prošel kompletní proměnou. V prvotní fázi majitelka vyhodila vše nepotřebné, za své vzaly podlahové krytiny i nábytek. Byt není velký, a tak žena nově zvolila světlé materiály. Na zemi je použita plovoucí dubová podlaha, na kterou navazuje základna tvořící vestavěné patro. Příjemný dotyk přírody je kombinován s bílou kuchyní doplněnou malým kulatým jídelním stolem se židlemi ve stejném neutrálním odstínu.

Rekonstrukcí prošla i okna a dveře, kterými se vchází na malou, rovněž útulnou terasu. Ty zůstaly v bílém provedení a jsou příjemným kontrastem k dominantě prostoru – trámům zdobícím strop. Ty ponechala majitelka v původním stavu, čímž dala jasně najevo, že byt se nachází v původní městské zástavbě, zároveň jimi umocnila atmosféru.

Při rekonstrukci vzniklo nové vestavěné patro, které slouží pro přespání. Pod ním je jediný barevný kus nábytku, a to světle modrá sedací souprava, kterou je možné rozložit. Ostatní nábytek je ve skandinávském stylu a je v kombinaci dřeva s bílým lakem. Tam, kde to bylo možné, byly vytvořeny úložné prostory, kterých v malém bytě není nikdy dost. K útulnosti kromě architektonických detailů přispívají i použité textilie, dlouhé závěsy a huňatý koberec, obojí ve světlém odstínu.

Vestavěné patro slouží pouze ke spaní, i tak tu jsou k dispozici prostorné police jejichž barva navazuje na sezení. Uchycení patra pomocí lanového systému do trámů navrhli architekti ze studia The Walls Have Ears. Subtilní řešení působí velmi moderně a dává najevo, že tady bydlí žena, která má vkus.

Fotogalerie:

Komentáře

You must be logged in to post a comment Login