Doplňky do bytu

Diesel na Salonech nábytku opět nezklamal!

Od   | 

Diesel a Seleti jsou italské značky, známé zejména pro satirickou povahu svého designu. Ne každý si sice jejich výrobky pořídí domů, ale rozhodně každý se nad nimi pozastaví. Někoho rozesmějí, a někdo se sotva nadechne – zkrátka nikoho nenechají lhostejným. Stejně tak tomu bylo i letos na prestižním mezinárodním veletrhu Salone del Mobile, kde se jejich tvůrci zaměřili na předměty, které každodenně používáme na jídelním stole.

Nově jsme měli možnost vidět hned čtyři kolekce, které jsou svým zaměřením zcela rozdílné. I tak je skutečně obdivuhodné, kolik kreativity v nich můžeme najít. Nejvíc nás zaujala ztřeštěná série „Party Animal“, která zahrnuje sadu porcelánových váz ve tvaru kopyta nebo nohy zvířete. Realistické forma evokuje přítomnost čtyřnohého chlupáče a zároveň poskytuje skutečně bizarní formu, jak vystavit něco tak něžného, jako jsou květiny.

Kolekce porcelánových váz Party Animal.

Kolekce porcelánových váz Party Animal.

Další kolekce s názvem „Work is over“ je inspirována běžnými stavebními pomůckami, jejichž primární účel je zcela potlačen a proměněn v dekorativní. Servírovat můžete v porcelánové míse ve tvaru žluté stavební přilby, nebo jídlo schovat do modré keramické dózy s názvem „Tool Box“. Bez povšimnutí rozhodně nezůstane ani pracovní kužel, kterým díky červenému prozáření rozjasníme nejednu jídelní tabuli. A k čemu slouží? Je to originální váza. V kolekci nechybějí ještě betonové prvky v podobě  stavebních spojek, které se tentokrát používají pro květiny.

Kolekce Work is Over

Kolekce Work is Over

Skutečně bláznivá je kolekce „Wunderkammer“ s předměty, o kterých si tedy nejsme jisti, zda je každý chce vystavovat. Odvážní si ale své domovy mohou obohatit o zlaté sošky hada, lidské lebky nebo lebky vlka a nechybí zde ani kost.

Kolekce dekorativních předmětů Wunderkammer.

Kolekce dekorativních předmětů Wunderkammer.

Poslední kolekce, která navazuje na předchozí sérii bytových doplňků , je „Cosmic Diner Quasar“. Jak je z názvu patrné, inspirována je životem ve vesmíru. Můžeme zde obdivovat cyber-punkový futuristický přístup – kolekce je plná tvarů, detailů a textur vypůjčených z prostorového světa. K původní kolekci přibyly příbory. 

Cosmic Diner Quasar

Cosmic Diner Quasar

Fotogalerie:

Připravila: Redakce, Foto: Diesel, Seleti

Související články:

Příbor na slavnostní tabuli by Diesel

Kuchyně s příchutí vintage

Hodiny ve vintage interiéru

Koupelny ve stylu vintage

Vintage v současném moderním interiéru


You must be logged in to post a comment Login