Návštěvy bytů

Děti vylétly z hnízda, a tak si zařídili 3+kk pro pohodlné a spokojené bydlení

Od   | 

Majitelům tohoto bytu děti už odrostly, a tak jim k pohodlnému bydlení bohatě postačí byt 3+kk. Protože nároky na nový domov měli vysoké, hledali ho poměrně dlouho. Podmínkou byla dobrá adresa, pěkný výhled a pro každého vlastní ložnice. 

Jednoduše zařízený vstupní prostor prosvětlují zrcadla připevněná na dveřích vestavěné skříně. Ta zabydluje výklenek nevelké místnosti a poskytuje dostatečný úložný prostor pro boty a bundy. Aby nic nenarušovalo kouzlo prostoru, byla chodba vybavena LED osvětlením integrovaným v podhledu.

Nevelký vstup opticky zvětšují zrcadla na vestavěné skříni

Kuchyně je od společenského prostoru oddělená jen napůl

Z chodby, zútulněné dřevěným obložením, vcházíme do srdce domova, které tvoří prostorný obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Francouzská okna dopomohla k prosvětlenosti interiéru a tvoří celou jednu stranu místnosti. Obývací stěnu majitelé vyřešili pomocí zavěšené skříňky pod televizí, doplněnou jednoduchými dřevěnými policemi, které slouží nejen jako knihovna, ale zároveň pro dekorace a fotografie z cest. V celé místnosti je položena světle šedá velkoformátová dlažba, kterou u sezení zatepluje huňatý koberec. Sedačka ve tvaru  písmene L byla zvolena s látkovým potahem ve světlém odstínu, který příjemně doplňují dekorační polštářky. Ty jsou laděny do decentních, zelenkavých odstínů. Sezení prakticky rozšiřuje křeslo s dřevěnou konstrukcí a bílými sedáky. Nechybí dva praktické konferenční stolky –  vyšší v černém provedení a nižší v dřevěném dekoru. Díky rozdílným výškám se dají jednoduše zasunout pod sebe.

Interiér se nese v jednoduchých tónech, dlouhé záclony zútulňují velký prostor

Kuchyně je součástí polyfunkčního prostoru, ale od společenského setkávání je částečně oddělena stěnou. V ní je vybudován i kuchyňský ostrůvek rozšiřující úložný prostor. Samotná sestava je navržena v jedné rovině a poskytuje dostatek úložného prostoru díky dolním i horním skříňkám. Jejich dvířka mají lehký krémový nádech a jsou lakovaná. Jednoduchost a čistou linii podtrhují nejen skleněná záda sestavy, ale také bílá pracovní plocha. Do prostoru se skvěle vešel praktický úložný panelový prvek sloužící jako spižírna a prostor tu zbyl i pro malé spotřebiče.

Kuchyně je od zbylého interiéru částečně oddělená stěnou

Jídelní stůl s kouřovou deskou ze skla logicky navazuje na kuchyni a bylo mu vyčleněno místo u okna. Do pohodlných křesílek se k němu usadí až šest strávníků.  Skvělou dekoraci představuje zavěšené svítidlo z jednoduchých skleněných koulí a několik rostlin rozmístěných po bytě, které příjemně kontrastují světlým tónům.

Dámská i pánská ložnice jsou útulné

Dámská ložnice se nese v jednoduchých tónech a díky použitým materiálům působí velmi útulně. Stěnu v záhlaví postele zdobí elegantní tapeta doplněná několika bílými porcelánovými ptáčky. Šedé čelo dokonale ladí s bílým povlečením i několika zelenkavými dekorativními polštářky. S nimi ladí i čalounění křesla, které majestátně zabírá roh místnosti a doplňuje nevelkou komodu. Skvělou atmosféru dodává i velké nástěnné zrcadlo s černým rámem, které celkem velkou místnost ještě opticky zvětšuje.

Ložnici zdobí porcelánoví ptáčci

Pánská ložnice se nese v kombinaci bílá-tmavě modrá. Ta je doplněna jednoduchým nábytkem z tmavého dřeva. V tomto duchu se nesou i svítidla a další doplňky, které dodávají interiéru na eleganci.

Tmavě modrá působí v ložnici důstojně

V koupelně nepřehlédnete vanu, jejíž přední část je oválná, a tak působí, jako by stála volně v prostoru. Vybavená je sprchovým setem s hlavovou i ruční sprchou. V blízkosti nechybí nábytková skříňka s umyvadlem zapuštěným zespodu do desky. Světlý velkoformátový obklad doplňují dlaždice s dekorem dřeva, který jednolitost koupelny příjemně rozbíjí. Místnost je osvětlená vestavnými LED v podhledu.

Čelní strana vany je zaoblená, což vytváří elegantní, odlehčený dojem

Fotogalerie:

Zdroj: Sneha Divias Atelier

 

Hledáte vhodný sprchový žlab do svého sprchového koutu?


You must be logged in to post a comment Login